Kripto para dünyasında bugünün ilginç bir gelişmesi olarak sayabileceğimiz son gelişmelerden bir tanesini Çin Komünist Partisinin kripto para borsalarının üst mevkilerinde yer edinme çabası oluşturuyor.

Şok Gelişme: Çin Kripto Para Borsası Huobi

Kripto para dünyasında bugünün ilginç bir gelişmesi olarak sayabileceğimiz son gelişmelerden bir tanesini Çin Komünist Partisinin kripto para borsalarının üst mevkilerinde yer edinme çabası oluşturuyor. Bu gelişme ister istemez kripto para dünyası için şok bir gelişme aslında.

Çin makamları yakında ülkedeki kripto para borsa endüstrisini yönetme işine el atabilir. Raporlara göre, Çin Komünist Partisi, Houbi kripto para birimi döviz bürosunda idari pozisyon almak için adım atıyor ve önde gelen finansal firmaları ele almayı planlıyor. Ülke, blockchain'i sıkı bir şekilde destekliyor ve teknolojinin lider ülkesi olmayı hedefliyor.

Çin hükümetinin kripto para birimi döviz piyasasını sınırsızca yönlendirmeye çalıştığı bildiriliyor. Haberlere göre Huobi Global ve Çin merkezli bir kripto para borsası yetkililerin ana yolu haline geldi. Çin Komünist Partisi (ÇKP) borsadaki yönetim rollerini devraldı.

Yapılan yorumlarda ilginç ifadeler de kullanılıyor: "Bu bir gerçek. Zaten ÇKP üyelerinin Huobi yönetiminde bir rolü var” deniliyor. Ayrıca siyasi partinin, Alibaba ve Tencent de dahil olmak üzere finans sektöründeki tüm önde gelen şirketlerde pozisyon almaya çalıştığı ifade ediliyor

Çin şu anda blockchain teknolojisine yönelik yükselen ve iyimser yaklaşımıyla manşetlerde bulunuyor. Başkan Xi Jinping, Çin halkının lider blok zinciri ülkesi olarak evrim geçirdiğini açıkladı. Aynı zamanda, Houbi borsası da uyumluluk sorunlarını takip ederek ABD vatandaş hesaplarının dondurulduğunu açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ