Son zamanlarda, Cardano Gold Coin adlı yeni bir ICO projesi başlatıldı ve hayata geçmeden önce, Cardano Vakfı'nın adını kötüye kullandığı ve ünlü kripto para birimi geliştiricilerini ekibi olarak listelediği için durduruldu.

Şok Gelişme İle İlgili Cardano’da Açıklama Geldi: Dolandırıcı Cardano Gold İle Bir İlgimiz Yok

Son zamanlarda, Cardano Gold Coin adlı yeni bir ICO projesi başlatıldı ve hayata geçmeden önce, Cardano Vakfı'nın adını kötüye kullandığı ve ünlü kripto para birimi geliştiricilerini ekibi olarak listelediği için durduruldu.

Kripto endüstrisi yeni borsalar olarak genişliyor ve ICO'lar teknolojideki ilerlemelerle başlıyor. Ancak, teknolojideki bu gelişme aynı zamanda çeşitli kripto para birimi dolandırıcılığına neden olma ihtimalini de artırıyor. Kripto endüstrisi tarafından yapılan bu keşiflerden biri, son zamanlarda hayata geçirilen Cardano Gold Coin ICO projesi ile ilgili.

Bu ICO, lansmanından birkaç gün sonra çevrimdışı oldu ve bugüne kadarki en kısa ve en sahte ICO olmanın rekorunu kırdı. Platform, her biri 25,20 dolar karşılığında 600 bin token sunarak ICO'sunu başlattı, ancak bir süre sonra kapatıldı. Web sitesi, birçok ünlü kripto para birimi geliştiricisini ve etkileyiciyi platformda ekip üyeleri olarak listeledi.

Cardano Gold yakalandı

Cardano Gold yaptığı dolandırıcılık faaliyetinde Enrico Campagnol’ü CEO'su, Arnab Naskar’ı ise satış danışmanı olarak göstermiş durumda. Listelenen her iki kişi de projeyle ilgili olarak isimlerinin kullanıldığını, Cardano Gold platformuyla hiçbir ilgilerinin olmadığını ve bunun bir dolandırıcılık olduğunu bildirdiler.

Bundan kısa bir süre sonra, Cardano Vakfı, Cardano Gold Coini keşfetti ve platformun Cardano (ADA) kripto para birimiyle hiçbir ilgisi olmadığını bildirerek atılan tweetleri de bir dolandırıcılık olarak etiketledi.

Bu dolandırıcılık faaliyetinde baktığımızda diğer projelerden fikir çaldığı gerçeği ile karşılaşıyoruz. Örneğin kripto para birimi banka kartları temin etme gibi bir proje zaten halihazırda kripto para birimleri Monaco (MCO) ve TenX’ın planlarında bulunuyor.

Cardano Gold Coin sitesi artık kapatıldığı için kullanılamamakta. Ancak platform Cardano Vakfı'ndan ve platformda listelenen ancak takımın bir parçası olmayan kişilerden bazı olası davalarla karşı karşıya kalabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ