Yaklaşık 6 yıl önce dünyanın büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’ten 3,6 milyar dolarlık Bitcoin çalınmıştı.

Yaklaşık 6 yıl önce dünyanın büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’ten 3,6 milyar dolarlık Bitcoin çalınmıştı. Bu olayla ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde vurgunun ardındaki isimler açığa çıkarıldı.

ABD Adalet Bakanlığı çalınan Bitcoin’lerle ilgili olarak Amerika’da yaşayan ve Türk kökenli olduğunu iddia eden Heather Reyhan Morgan ile Rus eşi Ilya Lichtenstein’ın tutuklandığını açıkladı.

Halihazırdaki 3,6 milyar dolarlık kripto paraya el konulurken bugüne kadarki en büyük el koyulan para olarak konu kayıtlara geçmiş durumda. Morgan ile eşi belirtildiğine göre kripto para kabul eden yerlerde harcama yapmışlar. Kaldıkları rezidansın kirasını bile Bitcoin ile ödemişler.

Morgan’ın suçlu bulunması durumunda 25 yıla kadar ceza alabileceği ifade ediliyor. Sosyal medyada Türkiye odaklı içerikler de paylaşan Morgan için dünyanın en kötü rapçisi yorumları bile yapılıyor.

Morgan’ın ayrıca ilginç yanları da söz konusu. 2014 yılında yazdığı bir blog yazısında Bitcoin’in dolandırıcılıklarla dolu olduğunu belirtmiş. Bitcoin’in gelecekte ekonomi ders kitaplarında ders olarak okutulacağını vurgulamış.

Morgan’ın ayrıca çoğu kez twitter’dan kripto para borsalarının tehlikeleri hakkında paylaşım yapması ise ilginç. Morgan ayrıca kendisini Forbes yazarlı moda tasarımcısı ve girişimci olarak tanıtıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ