Solana'nın en büyük takas edilemez token NFT pazarı Magic Eden kısa süre önce eleştirmenlerine yanıt verdi.

$SOL: Solana

Solana'nın en büyük takas edilemez token  NFT  pazarı Magic Eden kısa süre önce eleştirmenlerine yanıt verdi.

Decrypt ile konuşan Magic Eden, platformun güvenlik ve gözetim uygulamalarıyla ilgili artan eleştiriler listesini geri çekti.

Geçen sonbaharda piyasaya sürülen ve şu anda Solana'nın işlem hacminin yaklaşık %90'ını oluşturan Magic Eden, Haziran ayında bir VC finansman turunda 1,6 milyar dolar değerindeydi.

Platform, Solana NFT topluluğundaki üyeler tarafından merkezileşmesi nedeniyle eleştiriye uğradı. Özellikle, geliştiriciler ve kullanıcılar, platformun üçüncü taraf araçlarını sınırlandırması ve pazarın NFT gözetimini ele alma şeklini kavradı. Bazı eleştirmenler, platformun kullanıcı varlıklarını bir saldırı için riske atabilecek güvenlik açıklarına sahip olduğunu söylüyor.

Web3 stüdyosu Zion Labs'ın takma adlı kurucusu "Marty", Decrypt'e kullanıcıların önemli güvenlik risklerinden haberdar edilmesi gerektiğini söyledi:

İnsanlar, bir bilgisayar korsanının Magic Eden'in anahtarlarını alabileceğinin ve NFT'lerinin herkesi "hatırlayabileceğinin" %100 farkında olmalıdır. Merkezi olmayan ve kodları açık kaynaklı olsaydı bu olmazdı.

Magic Eden, eleştirmenlerine yanıt vererek Decrypt'e pazarın gelecekte emanetsiz bir sisteme geçmeyi planladığını söyledi. Ancak NFT platformu, mevcut teknolojinin “henüz yeterince güvenli” olmadığını söylüyor.

Rapor, NFT pazar yeri OpenSea tarafından Magic Eden'in aksine OpenSea'nin neden "satıcıların listelenen NFT'lerini saklamasını gerektirmediğini" açıklamaya çalışan yakın tarihli bir tweet dizisinin altını çiziyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ