2021’e 2.75 dolar bandında giriş yapan Solana, yazının kaleme alındığı saatte 200 doların üzerinde işlem görüyor.

2021’e 2.75 dolar bandında giriş yapan Solana, yazının kaleme alındığı saatte 200 doların üzerinde işlem görüyor. Solana 2021’e girdiğimiz ilk hafta CoinMarketCap sıralamasında top 100’de bile değildi. Solana 62 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile en değerli 5’inci kripto para.

Solana hızlı ve ucuz işletim gücü ile kısa sürede akıllı sözleşmelere, DeFi (merkezsiz finans) projelerini ve Non Fungible Token projelerine ev sahipliği yapmaya başladı. 2021’in son günlerinde Solana ağında işlem göre DeFi’lerin mevduat büyüklüğü 15 milyar dolara kadar ulaştı. Kısaca 2021’in en gözde kripto paraları arasında yer aldı.

Yılın son ayında eski first lady Melania Trump’ın kendi NFT projesi için Solana’yı tercih etmesi 2022’de Solana hakkında umutlanmamıza neden oluyor.

Kripto paralar oldukça dinamik bir piyasa! Birkaç yıl öncesine kadar DeFi, DeX ve NFT gibi projeler pek duyulmamış alanlardı. Bu projeler şimdilerde milyar dolarlık işlem hacmine ulaşan dev bir endüstri haline geldi. Bu tip yeni nesil kripto ürünler, Solana gibi projelerin yelkenini dolduruyor.

Ancak Solana’nın hitap ettiği alanda Solana’nın tek olmadığını belirtmekte yarar var. Solana’nın güçlü rakiplerine Cardano, Ethereum, Binance Chain, Avalanche ve birçok kripto para projesi örnek verilebilir. Kısaca 2022’de kıyasıya bir rekabet yaşanacağa benziyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ