Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Solana Native Token (SOL), diğer kripto varlıklarıyla birlikte kripto kışının soğuk ellerini hissediyor.

Solana Ağı Kullanımı En Düşük Seviyeye Düşüyor

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Solana Native Token (SOL), diğer kripto varlıklarıyla birlikte kripto kışının soğuk ellerini hissediyor. Ancak son veriler, Solana'nın ağının, ağ kullanımının 2 yılın en düşük seviyelerine düşmesi ve finansal performansın düşmesiyle birlikte, azalan pazarın sıkıntılarından da kurtulamadığını ortaya koydu.

Solana Ağının Kullanımı %17,6 Azaldı

Kripto piyasası istihbarat sağlayıcısı Messari'den alınan verilere göre, Solana ağındaki ortalama günlük işlem sayısı, bir yıldan fazla bir süredir ilk kez görülen seviyelere %17,6 düşerek ağ kullanımında bir düşüşe işaret ediyor.

Ek olarak, düşen ağ performansı nedeniyle Solana, 2022'nin ikinci çeyreğinde gelirinde %44,4'lük bir düşüş yaşadı. Ortalama işlem ücretleri de %40,6 azaldı.

Artı tarafta, Solana ağındaki NFT basım oranı çarpıcı bir artış gördü. Her ay basılan günlük yeni NFT'ler, 2022'nin ikinci çeyreğinde %46,4 artarak 7 milyon NFT'nin üzerine çıktı. Bu büyüme, Eylül 2021'den bir sonraki yıla kadar görülen kayda değer artışı tamamlıyor.

2. Çeyrek raporundaki hayal kırıklığı yaratan performansa rağmen, Solana ağı, ilk aşamaları Mayıs ayı sonlarında yapılan Mainnet Beta v1.10 serisi güncellemesi nedeniyle büyük ölçüde iyileşmiş görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ