Solana Compass, tasfiye memurlarının Alameda Research'ten büyük miktarda SOL devraldığını belirtti.

Solana: Alameda Araştırma İflası Nedeniyle Artık Tasfiye Memurları Tarafından Kontrol Edilen SOL

Solana Compass, tasfiye memurlarının Alameda Research'ten büyük miktarda SOL devraldığını belirtti.
Alameda Research, toplam SOL token arzının yalnızca yüzde 9'unu kontrol ediyor ve bu jetonların hiçbiri dolaşımda değil.

Solana Compass'a göre, Alameda Araştırması tasfiye memurları yüz milyonlarca dolar değerindeki SOL'un kontrolünde. Platform, SOL'un ticaret faaliyetlerini izlemek için zincir üstü ölçümleri kullanır. Solana izleme platformu, Alameda Research'ün daha önce 48.636.772 SOL tokenini kontrol ettiğini ortaya çıkardı. Kontrol edilen tokenler şu anda 643.000.000 $ değerinde.

Solana Compass adlı zincir üstü bir metrik analitik platformuna göre, Alameda Research tasfiye memurları milyonlarca dolar değerinde SOL'u kontrol ediyor. Bu tasfiye memurları devralmadan önce Alameda Research, şu anda 643.000.000 doların üzerinde değere sahip 48.636.772 SOL tokenini kontrol ediyordu.

Son piyasa durumu, SOL fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259 $'dan %95 oranında düşürdü. Bu arada, Twitter topluluğu üyelerinden gelen spekülasyonlar, Alameda Research'ün toplam Solana arzının yüzde 13'ünü kontrol ettiği yönünde. Solana Compass, Alameda tarafından tutulan büyük miktarda SOL'un büyük bir satış baskısına yol açabileceği fikrine karşı çıktı. Solana Compass, kilitli tokenın 11. bölüm iflasına tabi olduğunu ve tasfiye süreci tamamlanana kadar kilidinin açılamayabileceğini açıkladı.

İzleme şirketi, mevcut duruma daha fazla ışık tutarak yüzde kontrollü Alameda'yı çürüttü. Solana Compass, resmi Twitter hesabında şunları söyledi:

Alameda artık SOL'u elinde tutmuyor, tasfiye memurları tutuyor. Grafikteki SOL kilitlidir ve genellikle yıllarca satılamaz. Ne olursa olsun, Bölüm 11, iflas tamamlanana kadar hiçbir şeyin satılamayacağı anlamına gelir, 10 yıldan fazla sürebilir.

Başka bir Twitter kullanıcısı ise şu açıklamayı yaptı:

Tasfiye memurları, tasfiye edilen varlıklar için, genellikle OTC satışları yoluyla gerçekleşen en iyi fiyatı aramakla yükümlüdür. Bu %9'luk arz, diğer yatırımcılar tarafından toplanacak, sipariş defterlerine dökülmeyecek.

Alameda Research'e Ait Solana Tokenleri

Yanlış bilgilendirmeden kaynaklanan piyasa kaosunu daha da azaltmak için Solana Compass, Alameda'nın elinde bulunan Solana tokeninin kilitli olduğunu açıkladı. Bu, stake edilen tokenlerin hiçbirinin dolaşımda olmadığı için açık piyasada satılamayacağı anlamına gelir. Şirket, saklanan tokende dolaşımdaki mevcut SOL yüzdesinin yüzde 0 olduğunu söyledi. Alameda kilitli Solana belirteci, iddia edilen yüzde 13 yerine toplam SOL arzının yalnızca yüzde 9'unu oluşturuyor. Ayrıca, yasal bir belge, kilidin açılmasından sonra tokenin dolaşıma girmeyebileceğini belirtir.

Kilitli hesap, 1 Mart 2025 00:00:00'da açılacak olan 4.508.491,95 SOL tutar. Zincir üstü analitik platformu, Alameda Research'ün FTX krizinden önce SOL kilitli hesabın en büyük sahibi olduğunu belirtti. Binance, FTX'in yerel tokenini satacağını açıkça ilan ettiğinden beri, iki SBF şirketi borç içinde yüzüyor. Birçok şirket ve paydaş, dünyanın en iyi kripto para birimi değişim platformlarından biri olan FTX'in çöküşünden ciddi şekilde etkilendi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ