Solana listelerde yükselmeye devam etti .

Solana listelerde yükselmeye devam etti .Haftalık yüzde 33'lük bir kazancın ardından şimdi Cardano ve Tether'i geçerek dördüncü sıraya yükseldi. Yükselirken bile, Solana'nın 11 milyon SOL tokenini  sakladığı ve ardından yakma konusunda yalan söylediği karanlık oyunları yeniden ortaya çıktı ve bazı yatırımcıları korkuttu.

 

Solana, geçen yıl izlenmesi gereken kripto para birimi oldu. Proje, bu yıl yüzde 16.000'in üzerinde kazanç elde ederek şimdi 250 doların kuzeyinde işlem görüyor. Ancak bu sadece Solana için fiyat artışı değil . Proje zorlu bir blok zinciri ağı ve gerçek bir Ethereum rakibi haline geldi. Şimdi, Polygon'dan dört kat daha yüksek dördüncü en yüksek NFT satışlarına sahip. Solana kesinlikle burada kalacak ve SOL grafikleri yükseltmeye devam ederken Trader'lar şimdiden 400$'a bakıyorlar.

Son 24 saat içinde SOL, basın zamanında 252 dolardan işlem görmek için yüzde 1,6 kazandı. Geçen hafta yüzde 33.3 ile en iyi performans gösterenlerden biri oldu. Yıla sadece 1,6 dolardan başlayan şirket, bugüne kadar yaklaşık yüzde 16.000 kazandı.

Kurs Chart


SOL'un şu anda otomobil devi Ford ve Japon devi Mitsubishi'ye eşit olan 75,7 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Bu, SOL ile artık Tether ve Cardano'dan daha büyük olan kripto para birimi endüstrisindeki dördüncü en yüksek seviye.

Solana'nın yükselişi, Ethereum'un isteyip de yapamadığını, en azından henüz yapabilmesine dayanıyor. Son derece hızlı hale getiren hisse kanıtı ve geçmiş mutabakat mekanizmalarının kanıtına dayanır, çok düşük ücretlerle akıllı sözleşmeleri destekler ve dApp'ler için büyük ölçeklendirmeye izin verir.

NFT'ler Solana'nın en çok ilerleme kaydettiği alan oldu. CryptoSlam'e göre, Solana'daki NFT satışları şu anda 91.000 alıcıdan 574 milyon dolar değerinde. Sadece pazar lideri Ethereum, Ronin ve Flow blok zincirleri daha yüksek satışlar gördü. Solana, Polygon'dan beş kat, Binance Akıllı Zincirden 100 kat daha yüksek satışlara sahiptir.

Gölgeli Gizli ve Açığa Çıkan Solana Tokenleri

Solana yükselirken, ekibinin bazı karanlık faaliyetleri projeye musallat olmak için geri dönüyor. 2020 skandalı, Solana'nın topluluktan 11.3 milyon SOL'ü gizlediğini ve bir piyasa yapıcıya verdiğini kabul ettiğini gördü. Kurucu Anatoly Yakovenko ortaya çıktığında, niyet saftı. Tek yapmak istediği, SOL piyasası için yeterli likidite olmasını sağlamak ve "makro koşullar, mevsimsellik veya işlem hacmindeki günlük dalgalanmalardan bağımsız olarak alım ve satım emirlerinin her zaman karşılanmasını" sağlamaktı. Bu bilgiyi, kredinin boyutunu ve niteliğini kamuoyuna açıklamadık” diye itiraf etti.  Şunları ekledi: Bunun neden olabileceği herhangi bir karışıklık için çok özür dileriz. Bu ihmalin dünya çapında 150.000'den fazla üyeden oluşan topluluğumuzda neden olduğu uyumsuzluğu ve dikkat dağınıklığını görmek bizi çok üzüyor.

Anatoly, Solana Vakfı'nın 11.3 milyon SOL jetonunu geri alacağına ve bir ay içinde yakacağına söz verdi. Ama olmadı. Sadece yaklaşık 3,3 milyon tokeni  geri çağırdı ve geri kalanı piyasaya çıktı. Özünde, Solana'nın bugünkü büyük başarısı bu yalan ve örtbaslar üzerine inşa edildi.

Bunun projenin başarısı üzerinde çok az etkisi olmuş gibi görünüyor ve yeni zirveler belirlemeye devam ediyor. Tanınmış bir analiste göre, bu, projeleri istediği gibi manipüle etmekle suçlanan Tether ile iddia edilen ortaklığına bağlı olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ