Sene başında 1 dolar seviyesinde olan Solana son zamanlarda etkili bir yükseliş gerçekleştirdi ve fiyatını 220 dolara kadar çıkardı.

Sene başında 1 dolar seviyesinde olan Solana son zamanlarda etkili bir yükseliş gerçekleştirdi ve fiyatını 220 dolara kadar çıkardı. Bu fiyat artışının ardında bir takım sosyolojik gerçeklikler bulunuyor. Bu gerçekliklere bir bakalım.

Solana ve Sosyolojik Gerçeklikler

Bu gerçekliklerden en birincisi projenin ardında bir topluluğun olması.Eğer bir kripto para projesinin ardında güçlü bir topluluk varsa bu durum fiyata önemli bir şekilde etki ediyor.

 

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Diğer taraftan NFT olarak isimlendirilen ve son dönemde çok popüler bir hale gelen değiştirilemez tokenlerin ardındaki topluluk da çok önemli hale geldi.

Büyük bir coşkunun oluştuğu bu alanda hamleler öylesine bir hal aldı ki, bir maymun figürüne milyon dolarların akıtıldığını gördük.

Topluluk bu alana akın ettikçe fiyat artışları da beraberinde geldi. Kimse böyle bir coşkuyu daha önce tahmin edemese de geldiğimiz nokta sosyolojik gerçekliğe işaret ediyor.

Bu nedenle Kripto paraları sosyolojik gerçekliklerden ayıramıyoruz. Ortaya ise şöyle bir teori çıkıyor:

Eğer bir kripto para projesinin ardında ne kadar güçlü bir topluluk var ise proje o kadar güçlü ve uzun ömürlü hale geliyor. Eğer bir kripto para projesinin ardındaki topluluk güçsüz ve fazla değil ise proje de o kadar zayıf ve güçsüz hale geliyor. Ayrıca uzun ömürlü de oluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ