BONK ekosistemin benimsenmesini teşvik ediyor ve topluluk büyümesinde patlamaya yol açıyor.

Solana, FTX Çöküşünden Sonra Güçlü Bir Şekilde İyileşti

 BONK ekosistemin benimsenmesini teşvik ediyor ve topluluk büyümesinde patlamaya yol açıyor. FTX Borsasının çöküşü, Solana'yı etkiledi ve onu kayda değer bir düşüşe itti. BONK'un devasa satın alma eylemi sayesinde Solana artık daha iyi durumda.

FTX Türev Borsası çöktüğünde, Solana (SOL) düşen ancak daha geniş pazar toparlandıkça önemli bir kazanç kaydeden dijital para birimlerinden biriydi.

Alameda Research ile olan yakın ilişkisi göz önüne alındığında, Solana 8,14 $'a kadar düştü, ancak şu anda piyasadan gelen düşüş eğilimine rağmen haftalık %32'lik bir büyümeyi koruyarak 21,06 $'da el değiştiriyor.

Solana ekosistemindeki büyüme, ağdaki ilk köpek tabanlı memecoin olarak markalanan Bonk'un (BONK) lansmanına bağlanabilir. Solana Vakfı'nın strateji ve iletişim başkanı Austin Federa, yakın zamanda Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Solana'daki canlanmanın, BONK'un yıldan bugüne kaydettiği artan satın alma faaliyetinin bir işlevi olduğunu doğruladı.

BONK'un olumlu özelliklerinden ve Solana kullanıcıları arasında neden hızla bir sansasyon haline geldiğinden bahseden Federa, şunları söyledi:

"Bu yılın son yarısı, küresel kripto topluluğu ve Solana'daki bazı kullanıcılar için de zorlu geçti. Bence BONK'a baktığınızda, tekrar blockchain ile eğlenen insanlara bakıyorsunuz. Bu, insanlara, ekosistemdeki binlerce ve binlerce cüzdana havadan atılan bir mem parası ve topluluğun arkasında harekete geçtiği ve derinlemesine araştırdığı ve içinde gerçekten çok eğlenceli bulduğu bir şey.

Kripto uzmanı ayrıca Solana'nın, FTX ticaret platformunun geçen yıl Kasım ayında iflas başvurusunda bulunduğundan öncekinden daha dirençli olduğunun da altını çizdi.

“Kasım ayının başına bakarsanız, birçok manşet Solana ağı için felaket ve kasvetliydi. Ve o zamandan beri gerçekten gördüğümüz şey, bu ilk haberden yaklaşık iki ay sonra, aktif adreslerin artması, eskisinden daha fazla insanın ağı kullanması. Ağda aslında FTX çökmeden öncekinden daha fazla doğrulayıcı var” dedi ve ekledi;

"Topluluğun ve dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerin gerçekten bir araya geldiğini ve ekosistemin FTX'in dahil olduğu kısımlarını değiştirdiğini ve ardından oradan genişlediğini gördük. Her gün aktif adreslere bakarsanız, Solana bu noktada diğer tüm blok zincirlerden daha yüksek.”

Shiba Inu'nun (SHIB) Yerini Alacak Gündem

Bonk, dijital para birimi ekosistemine girdi ve aktif ekosistem büyümesiyle Shiba Inu'nun yerini almak için gerekenlere sahip olduğunu gösterdi.

Shiba Inu, dünyanın ilk memecoin'i Dogecoin'in (DOGE) yerini alma gündemiyle ilgi odağı haline gelen Ethereum (ETH) tabanlı bir belirteçtir. SHIB kendi kampanyasında bugüne kadar başarılı oldu ve %14.398.36 olarak sabitlenen Dogecoin'e kıyasla %703.314.28'lik muazzam bir Yatırım Getirisi (YG) kaydetti.

BONK kendi yolculuğuna yeni başlıyor ve tümü Solana madeni parasına fayda sağlayacak olan, kapsayıcılığı ve genel olarak hedeflenen bir belirteç büyümesini güçlendirmek için öngörülen ekosistem girişimlerine, programlanmış token yakma etkinliklerine ve diğer yeniliklere güveniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ