Projenin geliştiricileri, hareketin Solana'nın üzerine inşa edilen projelerin verimliliğini ve ölçeklenebilirliğini geliştirme yeteneğinden kaynaklandığını açıkladı.

Solana: Helyum, T-Mobile İle Ortaklık Kurduktan Sonra SOL Blok Zincirine Geçiyor

Projenin geliştiricileri, hareketin Solana'nın üzerine inşa edilen projelerin verimliliğini ve ölçeklenebilirliğini geliştirme yeteneğinden kaynaklandığını açıkladı.
Birçok geliştirici Solana'yı merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için en iyi ağ olarak görüyor.
22 Eylül'de Helyum vakfı, topluluk tarafından HIP 70 önerisine ilişkin oyların tamamlanmasının ardından Helyum ana ağını Solana blok zincirine taşıyacağını belirten resmi bir açıklama yaptı. Oylama sürecinin sonunda, token tabanlı seçmenlerin yüzde 81'inden fazlası Solana'ya geçişi destekledi. Teklifin bir kısmı, Helyum kahinlerinin veri aktarımı ve kapsama kanıtı mekanizmalarını içereceğini belirtiyor.

Helium vakfı, geçişi 2022'nin 4. çeyreğinin sonundan önce tamamlamayı umduğunu ekledi. Nova Labs CEO'su ve ağın kurucu ortağı Amir Haleem medyaya, geçişin 4. çeyreğin sonuna kadar tamamlanacağı konusunda iyimser olduğunu söyledi. 2022.

Haleem, Nova Labs ekibinin  Helium ağının temel katkıda bulunanlarının ve kurucularının temsilcileri, Solana tabanlı tasarımla uyumlu olduğundan emin olmak için Helium'un zincir dışı kahinleri üzerinde çalışmaya başladığını açıkladı. Helium'un kurucu ortağı ayrıca, token itfa ve para basma gibi zincir üzerindeki çalışmaların daha basit olduğunu söyledi.

Ancak Solana blok zinciri, Helyum'un tokenlerini ve yönetişimi içerecek. Geliştiricilere göre, Helyum'un bu hamleden keyif alacağı çeşitli faydalar var. Yerel tokeninin (HNT) daha fazlası, daha fazla subDAO ödül havuzuna sunulacak, madencilik tutarlılığı iyileşecek ve daha iyi ekosistem desteği olacak.

Ek olarak, HNT ve subDAO belirteçleri daha fazla fayda sağlayacak ve veri aktarımı daha güvenilir hale gelecektir. Haftanın başlarında, Nova Labs (Helium'un arkasındaki firma), önde gelen Amerikan telekomünikasyon sağlayıcısı T-Mobile ile bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu. Ortaklık, kullanıcıların dijital para birimlerinde ödüller kazanmalarını sağlayan kripto etkin bir mobil hizmet olan Helium mobile'ın piyasaya sürülmesine yol açacak.

5G özellikli bir cihaza sahip Helyum mobil kullanıcıları, küresel olarak Helyum ölü nokta konumlarını belirlemedeki yardımları için token ödülleri kazanabilir. Ayrıca, kapsama kalitesiyle ilgili geri bildirimlerini paylaştıklarında aynı token ödüllerini alacaklardı. Bir blockchain kablosuz iletişim protokolü olan Helyum, küresel olarak açık kaynak kapsamı sunar.
Üç yıl önce piyasaya sürülmesinin ardından Helyum ile 900.000'den fazla etkin nokta konuşlandırıldı ve birimler her gün 1.000 kişi artmaya devam ediyor. Program geçen ay aktif hale geldiğinden beri, 889 Amerikan şehrinde 2.500'den fazla aktif 5G Helyum etkin noktası oldu.
Merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesi için bir merkez olarak Solana
Birçok proje geliştiricisine göre, Solana Helium'un yeni blok zinciri, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için en iyi ağdır. Oy işlemlerine göre Solana'nın günlük işlem hacmi yüzde 100 artarak 100 milyondan 200 milyona yükseldi. Blok zincirinin kullanıcı tabanı bu yıl Mayıs ayında bir milyonu aştı.
Helyum geliştiricileri Solana'ya geçişi önerdi çünkü blok zinciri, projeleri ölçeklendirmek ve operasyonel verimliliği artırmak için doğru özelliklere sahip. Taşıma işlemi tamamlandıktan sonra ekip, Helyum cüzdan uygulamasının yeni bir sürümünü açıklayacak. Duyuru ayrıca Helium'un 1. katman blok zinciri geçmişinin halka açık kalacağını belirtiyor. Ayrıca, kullanıcılar mevcut cüzdanlarını güncelleyerek yeni cüzdan uygulamasına erişebilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ