APT tokeni, geçen hafta sonu yüzde 30'dan fazla kazanarak çok güçlü bir fiyat hareketi gösteriyor.

APT tokeni, geçen hafta sonu yüzde 30'dan fazla kazanarak çok güçlü bir fiyat hareketi gösteriyor. Aptos'un Ekim ayı ortasında piyasaya sürülmesi, APT belirteci yeniden önem kazanırken tartışmalarla doluydu.
Aptos, potansiyel Solana katili, listelemenin ilk günlerinde önemli ticaret hacimleri üretirken son zamanlarda büyük bir önem kazanıyor. Geçen hafta sonu boyunca, Aptos (APT) fiyatı 23 Ekim Pazar günü 7.00 dolardan 10.00 doların üzerine çıkarak yüzde 30'dan fazla arttı.

APT fiyatı o zamandan beri kısmen geri çekildi ve şu anda 9.25 dolardan işlem görüyor. Coinalyze verilerine göre, son fiyat artışı, birkaç tüccarın APT tokenine karşı bahis oynamak için tasfiye edildiği kısa bir sıkışma nedeniyle gerçekleşti.

Aptos ekibi, bu ayın başlarında 17 Ekim'de ana ağının lansmanını duyurdu. Kısa bir süre sonra, APT belirteci birkaç kripto borsasında işlem yapmak için yayına girdi. APT tokeni piyasaya sunulduğundan bu yana kayda değer bir oynaklık gösteriyor ve 7,0 dolarlık fiyat aralığından iki kez geri döndü. Geçen hafta, APT tokeni 1 milyar dolardan fazla işlem hacmi kaydetti.

Aptos (APT) Lansmanını Çevreleyen Eleştiri

Lansmanından bu yana, Aptos projesi, tokenomikleri, yani APT'nin ekonomik modeli ve dağıtımı konusunda şeffaflık eksikliği nedeniyle bazı eleştiriler aldı. Bazı piyasa oyuncuları, proje ekonomik modelini açıklamadan önce APT tokenlerini listelemek için borsayı eleştirdi.

Kısa bir süre sonra, token dağıtımının detayları sızdırıldı ve Aptos ekibi de aynı şeyi doğruladı. Ancak, bu başka bir eleştiri turuyla karşılandı! Bunun nedeni, APT arzının şaşırtıcı bir şekilde yüzde 51'inin şu anda risk sermayesi firmaları ile oturmasıdır. Twitter'da "iamDCinvestor" ifadesini kullanan bir yatırımcı, projeye tepki göstererek şunları söyledi:

Eski Libra geliştiricileri tarafından oldukça açık bir nakit kapma olarak yaratılan (ve uzaydan milyarlarca dolar çeken olağan şüpheliler tarafından finanse edilen) Aptos'un neredeyse kategorik reddi, gördüğümüz en önemli sosyal değişimlerden biri olabilir. bir süre uzay.

Aptos'un kurucu ortağı ve CEO'su Mo Shaikhalso, olanlardan daha iyi bir lansman olabileceğini itiraf etti.

Aptos (APT) Ticaretini Destekleyen En İyi Borsalar

Huobi Global ve Binance gibi en popüler kripto borsalarından bazıları, Aptos (APT) kripto para biriminin ticaretini kolaylaştırdı. Huobi Global, toplam spot hacimlerin yüzde 11'ini oluşturan APT işlemlerinin çok büyük bir kısmına tanık oldu. Huobi'de yaklaşık 40 milyon dolar değerinde APT tokeni, Tether, USD Coin ve Tron'un USDD stablecoin'i olmak üzere üç çiftte işlem gördü.

Ayrıca, Aptos ekibinin lansmandan sonraki iki hafta içinde birkaç borsadan APT tokenleri için kalıcı vadeli işlemleri listelemelerini istediğine dair raporlar vardı. Kripto borsası Binance, bu çoğunluğa ilk atlayanlar arasındaydı. Aptos (APT) tokenlerinin gelecekteki türevleri artık Binance, FTX, OKX, Huobi, Bybit ve Bitmex gibi kripto borsalarında işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ