İşlemleri piyasada nispeten daha ucuz göründüğü için Solana'nın NFT yaratıcıları arasında çok popüler olduğunu belirtmek önemlidir.

Solana, Milyar Dolarlık Pazar Genişlemesi Nedeniyle Ethereum Kadar Güçlü Olmaya Devam Ediyor

İşlemleri piyasada nispeten daha ucuz göründüğü için Solana'nın NFT yaratıcıları arasında çok popüler olduğunu belirtmek önemlidir. Verilere göre Ethereum, boğa piyasasının başlangıcında ağında çalışan birkaç Defi uygulamasına sahipti.

Birçoğu Solana'yı (SOL) bir Ethereum katili olarak tanımladı. Bir süredir, pazardaki en büyük ikinci ağ olmuştur. Aslında veriler, Solana'nın bugüne kadar Ethereum kadar Non-Fungible Token (NFT) işlemi gerçekleştirdiğinden Ethereum'un çok gerisinde olmadığını açıklıyor. İşlemleri piyasada nispeten daha ucuz göründüğü için Solana'nın NFT yaratıcıları arasında çok popüler olduğunu belirtmek önemlidir.

Öte yandan Ethereum, kullanıcıların işlem başına 150 ABD Doları kadar yüksek ödeme yapmasıyla yüksek işlem ücretleri nedeniyle eleştirildi. Bu, minimum girdi ile karı en üst düzeye çıkarmak isteyen kullanıcılar için tam bir engel oldu.

Aynı şey Merkezi Olmayan Finans (Defi) sektörü için de söylenebilir. Verilere göre Ethereum, boğa piyasasının başlangıcında ağında çalışan birkaç Defi uygulamasına sahipti. Pazarın zirveye ulaştığı Kasım ayında, Solana veya Layer 2'ler gibi alternatif ağlar, merkezi olmayan çözümlerin hacmini domine etti. Solana'ya tamamen geçiş, Ethereum ağında yapılan işlemlerin yüksek maliyetinden kaynaklanıyordu.

Ücretlere ek olarak, Solana saniyede daha fazla işlem gerçekleştirebilir. Ne olursa olsun, Ethereum değer açısından çok daha üstün.

Solana'nın Değeri Çok Düşük

SOL'un 4 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259 dolardan yaklaşık yüzde 94 düşüşle 13 dolardan işlem görüyor. Bu, Ethereum'un 153 milyar dolarlık piyasa değerinin sadece bir kısmı. Ancak uzmanlar, daha küçük piyasa değeri nedeniyle SOL'un büyük büyümeye giden daha kolay bir yolu olduğuna inanıyor.

Piyasanın inişe geçmesiyle birlikte, her iki ağ da Defi ve NFT endüstrileri tarafından yönetilen bir fon çıkışı kaydetti.

Ayı piyasası Solana'yı o kadar etkiledi ki değerinden çok şey kaybetti. Aslında, ağındaki güncellemeler ve gelişmelerle ayı piyasasında tutunan Ethereum'un aksine, toparlanmak için perakende yatırımcılarının desteğinin ötesine geçmesi gerekiyor.

Solana'nın fiyatının, temel teknolojisinin yanlış bir yansıması olduğu söylendiği için gelecekteki herhangi bir piyasa boğa koşusunda geri sıçraması bekleniyor. InvestAnswers'ın anonim sunucusu, son YouTube videolarından birinde Solana'nın değerinin düşük olduğunu belirtti.

Solana'yı Ethereum ile karşılaştırdığımda, teknik olarak göreli değer bazında çok daha yüksek olması gerekir. Ve yine, burada sadece verilere bakıyoruz. Niceliğe bakıyoruz, metriklere bakıyoruz, her şeyi ölçüyoruz. Kararları böyle veriyoruz. Duyarlılık veya insanların nasıl hissettiği veya ne tür bir dine veya kabileye ait oldukları hakkında hiçbir şey yok. Biz sadece verilere bakıyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ