Neon'un NFT otomatları, kredi kartları, Apple Pay ve Google Pay kullanarak NFT satın almayı sorunsuz hale getirmeyi amaçlıyor.

 Neon'un NFT otomatları, kredi kartları, Apple Pay ve Google Pay kullanarak NFT satın almayı sorunsuz hale getirmeyi amaçlıyor. Neon, kripto tutma ve cüzdanlara bağlama ile ilgili tüm zorunlu gereklilikleri kaldırarak NFT satın alma giriş engelini ortadan kaldırıyor.

Solana merkezli NFT pazar yeri Neon sayesinde, NFT'ler yakınınızdaki otomatların yanına geliyor. Geçen ay bir tohum turunda 3 milyon dolar toplayan NFT pazarı, şirketin geçen Aralık 2021'de ilk NFT otomatını yumuşak bir şekilde piyasaya sürdüğünü söyledi. Şu andan itibaren kullanıcılar bu otomatın Manhattan'daki 29 John St'de bulunduğunu görebilirler.

Şu anda, otomat günde 24 saat kullanılabilir ve koleksiyoncuların yasal para birimiyle Solana NFT'lerini satın almalarına izin verecek. Adından da anlaşılacağı gibi, takas edilemeyen tokenler (NFT'ler), bir varlığın sahipliğini belirtmek için kullanılan benzersiz blok zinciri tabanlı tokenlerdir.NFT'ler, geçen ay Ethereum tabanlı NFT pazar yeri OpenSea'nin NFT satışlarında 5 milyar dolar kazanmasıyla geçen yıl büyük bir heyecan yarattı.

Bank of America, Solana'nın 'Kripto Vizesi' Olmasını Bekliyor

Jordan Birnholtz, Neon CMO'su ve kurucu ortağı, NFT otomat fikrini 201 yılının ortalarında yaz stajyeri Drew Levine ile birlikte çalışırken bulduğunu söyledi.Ayrıca Briholtz, NFT satın alma sürecini kesinlikle sorunsuz ve mümkün olduğunca kolay hale getirmek istediğini söyledi. Bir kripto yayınına konuşan Birnholtz şunları söyledi: Benim düşüncem, bir şey satın almanın tam anlamıyla bir otomat makinesinden daha basit bir yolu olmadığıydı. Bunu, dijital sanatçıları desteklemenin ve bir NFT alma sürecinin gizemini çözmenin ne kadar güçlü ve kolay olabileceğini gösterdiği için oluşturduk.

NFT'lerin Sorunsuz Satın Alınması

Söylendiği gibi Neon, kullanıcıların NFT satın almalarını mümkün olduğunca kolaylaştırıyor. Tuğla ve harç yöntemi, alıcıların bir otomat makinesine kadar yürümesine ve kullanıcıların Mastercard ve Visa kredi kartlarını kullanarak NFT satın almasına olanak tanır. Ayrıca, kullanıcıların Apple Pay ve Samsung Pay mobil uygulamaları aracılığıyla NFT satın almalarına izin verecek.

Daha sonra, NFT satın alanlar akıllı telefonun kamerasını kullanarak dağıtılan ürünün içindeki QR kodunu tarayabilir ve böylece NFT'lerinizi çevrimiçi olarak talep edebilir. Birnholtz, "Neon fiat ile başladı .Çünkü misyonumuz benzersiz, dijital sanatı ve koleksiyonu mümkün olan en geniş kitleye ulaştırmak" dedi.

Şu anda NFT satın almak, özellikle yeni piyasa oyuncuları için kolay bir iş değil. Kullanıcıların önce kripto borsalarına gitmesi, kriptolarını dijital cüzdanlara aktarması ve daha sonra bu cüzdanları çevrimiçi NFT pazarına bağlaması gerekiyor. Ayrıca, kullanıcılar Ethereum varlıkları için ek bir gaz ücreti ödeyebilir ve ayrıca sarılmış kripto para birimi ile uğraşmak zorunda kalabilirler.

Bu, bir kullanıcının satın almak için herhangi bir kripto türünü ve NFT'yi elinde tutmasının gerekli olduğunu gösterir. Şu an itibariyle, Amerikalıların sadece yüzde 16'sı kriptoya sahip. Neon'un NFT otomat makinesi, bu giriş engelini aşarak insanların geri kalan yüzde 84'ünün kripto tutmadan NFT satın almasına izin veriyor.

Ancak Neon, kripto para birimini çok yakında bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi planlıyor. Birnholtz, “Bu yıl kriptoyu kabul edeceğiz ve şimdi bunu inşa ediyoruz” dedi.

NFT Otomat Sayısını Genişletmek

Neon, ileride daha fazla NFT otomat makinesi ve sanatçı eklemeyi planladığını söyledi. Birnholtz şunları söyledi: “Bu yaz otomatlarımızı birkaç şehre genişletiyoruz. NFT'leri dağıtma ve kullanma konusundaki teknik zorlukları ortadan kaldırdıktan sonra, sanatçıları ve yaratıcıları NFT'lerini makinelerimizde kullanmaya davet ediyoruz”.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ