Ethereum hala NFT endüstrisinin zirvesinde yer almıyor ve yılın ilk çeyreğinde NFT hacminin yüzde 80'inden fazlasını oluşturuyor.

Solana, Ronin, Avalanche Q1

Ethereum hala NFT endüstrisinin zirvesinde yer almıyor ve yılın ilk çeyreğinde NFT hacminin yüzde 80'inden fazlasını oluşturuyor. Solana, 600 milyon dolara sömürülen Axie Infinity'den Ronin ile üçüncü sırada yer aldı ve ikinci sırada yer aldı.

2021'in son çeyreğinde, kripto endüstrisinin odaklandığı tüm NFT'ler gibi görünüyordu. Ünlüler ve markalar ya onları satın almak için milyonlarca dolar harcıyor ya da onları basıp satıyorlardı ve OpenSea ve diğer pazarlardaki ticaret hacmi yükseliyordu. Hype biraz azalmış olsa da, NFT'ler yılın ilk çeyreğinde hala 10 milyar dolara ulaştı ve Ethereum bir kez daha endüstrinin kralı olarak rakipsiz olduğunu kanıtladı.

Bir kripto veri analizi firması olan Messari, Çarşamba günü NFT'lerle ilgili Q1 raporunu yayınladı ve yılın ilk üç ayının bazı önemli eğilimlerini ortaya koydu. Şunları belirtti: NFT pazarının günlük hacimleri son haftalarda düşerken, 2022'nin ilk çeyreği ikincil satış hacminde rekor düzeyde 10 milyar dolar kaydetti. İlk altı NFT platformu, hacmin %98'inden sorumluydu.

Crypto Slam'den elde edilen verilerin gösterdiği gibi, Ethereum piyasaya hakim oldu ve ilk çeyrekte ikincil piyasada NFT'lerde işlem gören 10 milyar doların 8,5 milyar dolarını oluşturdu. Platform, yalnızca bir sahipten diğerine NFT satışlarını izler ve dijital tahsilatın ilk satışını içermez.

Son 30 Günde, En Değerli on NFT'nin Tamamı Ethereum'da

Solana, satılan NFT'lerde 700 milyon dolar ile uzak bir saniyede geldi. Ethereum'u yakalamak için hala uzun bir yol olsa da, bir dizi kesinti birçok hayranının inancını test etmesine rağmen, düşük ücretleri ve hızlı işlemleri nedeniyle daha fazla insanın onu tercih etmesi nedeniyle son 90 gün içinde biraz büyüme kaydetti.

Solana, yakın zamanda sektördeki en büyük NFT pazarı olan OpenSea tarafından da entegre edildi. Ethereum NFT'lerinin ötesine geçeceğini söyledikten sonra, OpenSea sonunda Solana NFT'lerinin ticaretini ayın başında beta modunda yaptı ve açtı.

Bu entegrasyonun henüz Solana için temettü ödemediği görülüyor, çünkü ilk çeyrekte yüzde 3,8'lik büyümesi Avalanche tarafından kaydedilen yüzde 550'nin çok altındaydı.

Tüm zamanların, Solana, Solana'nın iki katı büyüklüğünde 4 milyar dolarlık NFT'nin ikincil satışını gören Ronin'den sonra üçüncü sırada yer alıyor. Ancak, 600 milyon dolarlık hırsızlığın görüldüğü Ronin köprüsüne yapılan bir saldırı, kullanıcılarının çoğunun güvenini sarstı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ