Solana (SOL), bir kırılma ile tamamlanacak ve 11.90 doların altında kapanacak olan düşüş eğilimi gösteren bir üçgen modeli oluşturmuştu.

Solana (SOL) Fiyat Analizi

Solana (SOL), bir kırılma ile tamamlanacak ve 11.90 doların altında kapanacak olan düşüş eğilimi gösteren bir üçgen modeli oluşturmuştu. Ancak bu olmadı. Boğalar, düşüşü 26 Mart'ta 11.90 dolarlık desteğe agresif bir şekilde satın aldı ve fiyatı 27 Mart'taki düşüş eğilimi çizgisinin üzerine çıkarıp düşüş kurulumunu geçersiz kıldı.

Bir düşüş modelinin başarısızlığı, bir yükseliş işaretidir, çünkü formasyonun tamamlanması beklentisiyle short pozisyonlar başlatan birkaç agresif ayıyı tuzağa düşürür. Formasyon geçersiz hale geldiğinde, ayılar pozisyonlarını örtmek için acele ederler ve bu da kısa bir sıkışma ile sonuçlanır.

Boğalardan sürekli satın alma, fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseltti. Boğalar fiyatı 18.20 doların üzerinde tutabilirse, SOL / USDT kuru 24.84 dolara yükselebilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, 20 günlük EMA'ya (14,60 $) düşüş mümkündür. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, boğaların daha düşük seviyelerde birikim yaptığını gösterecek ve yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracak.

4 saatlik grafik 12,30 dolardan 19,26 dolara kadar keskin bir yükseliş gösteriyor. Bu durum, RSI'yi aşırı alım bölgesine itti ve paritenin kısa vadede geri çekilmeye açık olabileceğini düşündürdü.

Boğalar fiyatı 18.20 doların üzerinde tutabilirse, direncin desteğe dönüştüğünü ve yükseliş trendinin devam edebileceğini gösterecek.

Ayılar fiyatı 20-EMA'nın altına düşürürse bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, pariteyi birkaç gün boyunca fiyat aralığına bağlı tutabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ