Solana'nın geliştiricileri, SOL fiyatlarındaki üzücü düşüşün ardından topluluğun moralini yükseltmeye çalışıyor.

Solana (SOL), FTX Çöküşü Sırasında %57 Düştü

Solana'nın geliştiricileri, SOL fiyatlarındaki üzücü düşüşün ardından topluluğun moralini yükseltmeye çalışıyor. SOL, kripto para biriminin FTX CEO'su ile olan bağlantıları sayesinde geçtiğimiz hafta yüzde 60'ın üzerinde düştü
FTX likidite krizinin ortasına düşmesine rağmen, Solana kurucuları ağın destekçilerini kararlı kalmaya ve Solana'nın uzun vadeli vizyonuna odaklanmaya teşvik ediyor.

Kripto piyasalarındaki bu haftaki karışıklığın ardından Solana, geçen hafta yüzde 51'in biraz üzerinde ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 94,19 oranında düşüşle en büyük kaybedenlerden biri oldu. Verilerimize göre, son 24 saat içinde, en iyi kripto para birimi yaklaşık yüzde 23.61 düşüşle 15.19 dolardan işlem görmek için 15.19 dolardan işlem gördü.

Solana'nın düşüşü, FTX CEO'su ve Alameda Research'ün kurucusu Sam Bankman Fried ile yakın bağlarına bağlanıyor. Cumartesi gününden bu yana, kripto topluluğu, SOL'nin Alameda'nın FTT tokeninden sonra ikinci en büyük holdingi olduğu göz önüne alındığında, Alameda'nın taze likiditeyi artırmak için SOL tokenini boşaltmaya çalışabileceğini düşünüyor. Yakın tarihli bir rapor, Alameda'nın 292 milyon dolarlık “kilitsiz SOL”, 863 milyon dolarlık “kilitli SOL” ve 41 milyon dolarlık “SOL teminatına” sahip olduğunu ortaya koydu.

İşletmenin ayrıca MAPS ve OXY gibi önemli sayıda SOL ile ilgili tokene sahip olduğuna inanılıyor. Sam Bankman'ın Solana'ya önceki desteği de, kimsenin genç CEO ile ilgili hiçbir şeye dokunmak istemediği göz önüne alındığında, kripto para biriminin düşüşünde büyük rol oynadı.

Solana'nın Kurucusu: Birlikte Üstesinden Geleceğiz

Bununla birlikte, SOL'un sıkıntılarına rağmen, kurucular ve geliştiriciler, Solana'nın sönen coşkusunu kurtarmak için kullanıcıları motive etmeye çalışıyorlar. Solana'nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko Çarşamba günü, 1. katmana giren gelişmeleri vurgulayarak, "Piyasalar çöktü ve dünya kilitlendikten sonra 2020'de piyasaya sürdük - cam çiğnemek DNA'mızda ve birlikte başaracağız." ağ.

"Burada Solana'yı inşa ediyorum çünkü bilgisayar bilimindeki en zorlu problemlerden bazıları üzerinde çalışıyorum ve topluluk ağ üzerinde inşa ediyor" diye ekledi.

Daha geçen hafta Solana, bu yılki Breakpoint konferansı sırasında Google bulutta Solana doğrulayıcılarının lansmanı da dahil olmak üzere bir dizi duyuru yaptı. Duyurular, FTX serpintisinin arkasından geri tepmeden önce SOL fiyatlarını %20'nin üzerinde artırdı.

Bugün erken saatlerde, Ark Invest'in kripto bölümünün eski lideri Chris Burniske, Solana inşaatçıları arasında “güçlü bir dayanışmanın ortaya çıktığını” belirtti.

Burniske, "Solana'nın etrafında dolaşan mühendisleri ve inşaatçıları tanırsanız, onların ruh emici şeytanlar olmadıklarını göreceksiniz: bunlar son derece hızlı bir şekilde takdire şayan bir sistem inşa eden berrak gözlü yetişkinler" dedi. “Tıpkı Ethereum'un 2018-19'dan ortaya çıkması gibi” ortaya çıkacaktı.

Bu arada Solana ekibi, ağdaki enerjinin, bağlılığın ve proje yelpazesinin her zamankinden daha güçlü olduğunu gösteren en son başarılarını bugün açıkladı. Rapora göre, Solana'daki aktif kullanıcılar ve geliştiriciler güçlü kalmaya devam ediyor. 2022'nin en büyük başarılarından biri, yalnızca bu yıl yapılan birincil ve ikincil satışlarda 3,6 milyar doları aşan Solana NFT topluluğunda oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ