Phantom, kullanıcıların istenmeyen ve istenmeyen NFT'leri cüzdanlarından kaldırmalarına olanak tanır ve onları herhangi bir kimlik avı saldırısından korur.

Solana Tabanlı Phantom Cüzdan, SOL Ödülleriyle Birlikte NFT Yakma Özelliğini Sunar

Phantom, kullanıcıların istenmeyen ve istenmeyen NFT'leri cüzdanlarından kaldırmalarına olanak tanır ve onları herhangi bir kimlik avı saldırısından korur.

Phantom ayrıca gelecekte SimpleHash gibi sağlayıcılar aracılığıyla otomatik spam algılama özellikleri getirmeye çalışıyor.

17 Ağustos Çarşamba günü, Solana tabanlı kripto para cüzdanı Phantom, değiştirilemez tokenleri  NFT'ler yakmak için yeni bir özellik duyurdu. Geçen yıl boyunca, NFT endüstrisi çok hızlı bir şekilde genişledi, ancak piyasada NFT dolandırıcılıklarında eşit derecede hızlı bir genişleme var.

Bu konuyu ele almak için Phantom, NFT yazma özelliğini geliştirdi. Ayrıca, Phantom ayrıca istenmeyen NFT'leri yakmaya katılan SOL tokenlerindeki insanları da ödüllendirecek. Phantom'un resmi duyurusu şöyle:

Kullanıcılara cüzdanlarının içeriğini korumak ve üzerinde daha fazla kontrol sağlamak amacıyla, Phantom'daki Burn NFT özelliğini tüm cihazlarda sunmaktan heyecan duyuyoruz.

İstenmeyen postaları güvenle kaldırın ve Koleksiyon sekmenizi doğrudan cüzdanın içinden temizleyin. Ek bir bonus olarak, bu istenmeyen NFT'leri yaktığınızda, süreçte biraz SOL bile yaparsınız.

Meta ve diğerleri gibi en iyi teknoloji kuruluşlarından bazıları, piyasada kendi NFT'lerini piyasaya sürmeye başladı. Ancak söylendiği gibi, NFT spam'leri oldukça hızlı artıyor. Sonuç olarak, bu yıl NFT işlem hacimlerinde de büyük bir düşüş oldu. Son zamanlarda, Avrupa Birliği yetkilileri, kripto varlıkları  MiCA  yasalarında NFT'leri pazarlarına dahil etmek için çalışıyor. Sonuç olarak, NFT'ler kripto para birimlerine benzer bir düzenleyici işlem görecektir.

Phantom'dan İstenmeyen NFT'leri Kaldırma Adımları

Son blog gönderisinde, Phantom cüzdan, kullanıcıların istenmeyen NFT'lerini yakmaları için ayrıntılı adımlar attı. Kullanıcıların aşağıdaki adımları izlemesi gerekir:

Koleksiyon Sekmesinde, yakmak istediğiniz NFT'yi seçin ve ardından sağ üst menüde bulunan Burn Token işlevini seçin. Bu, NFT tokenini  kalıcı olarak kaldıracak, SOL ödülleri veya depolama için ödeme yapmak için kullanılan "kira" alacak.

Phantom, istenmeyen NFT'lerin mutlaka cüzdanları karıştırdığını, ancak yakılması tehlikeli olmadığını söylüyor. Ayrıca, kullanıcıların büyük cüzdan istismarlarına yol açan dolandırıcılık/kimlik avına maruz kalabilecekleri için bağlantılarından dikkatli bir şekilde kaçınmaları gerekir. Phantom NFT yazma, cüzdanları temizlemek için kolay bir yürüyüş. Hayalet ekledi:

Tam zamanlı, küresel olarak dağıtılmış ekibimiz, dolandırıcılık ve kimlik avı NFT'lerinin cüzdana erişmelerini otomatik olarak durduran kapsamlı bir açık kaynaklı blok listesi oluşturdu ve sürdürdü. Ayrıca bugün daha gelişmiş bir kimlik avı uyarı sistemi sunmak için @blowfishxyz ile işbirliği yapıyoruz.

Phantom, istenmeyen NFT'ler kullanıcıları yanıltıcı bir siteye yönlendirdiğinde bir uyarı yayınlayacaklarını söyledi. Phantom, NFT yazmanın yanı sıra gelecekte otomatik spam algılama özellikleri getirmek için de çalışıyor. "SimpleHash gibi sağlayıcıları ve kendi dahili raporlamamızı kullanarak, bir NFT'nin spam olup olmadığını ölçebileceğiz" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ