Solana, Ethereum'daki 500.000'den az işlemle karşılaştırıldığında, son yedi gün içinde neredeyse 630.000 işlem gördü.

Solana, Varlığı Haftalık İşlem Hacminde Yenmek İçin “Ethereum Killer” İçgüdüsünü Tetikliyor

Solana, Ethereum'daki 500.000'den az işlemle karşılaştırıldığında, son yedi gün içinde neredeyse 630.000 işlem gördü.

Raporlar ayrıca, Solana'daki bir NFT Marketplace ve OpenSea'ye rakip olan Magic Eden'in varlığın ağında yüksek işlem hacmi gördüğünü gösteriyor.

Merkezi Olmayan Finans (Defi) ve Fungible olmayan tokenlerin (NFT) işlem hacmi, kripto piyasasına hakim olan ayıların etkisi nedeniyle son zamanlarda düşük seviyede. Bununla birlikte, son yedi gün, Solana'nın toplam işlemlerde Ethereum'un zirvesine dikkat çekici bir hamle yaptığını gördü. Raporlara göre Solana, Ethereum'daki 500.000'den az işlemle karşılaştırıldığında, son yedi gün içinde neredeyse 630.000 işlem gördü.

Kilitlenen Toplam Değeri Ethereum'a kıyasla çok daha düşük olmasına rağmen bu, varlık için büyük bir başarı olarak kabul edilir. Ek olarak, Solana ağındaki faaliyetler, Ethereum ağındakinden yaklaşık yüzde 32 daha yüksekti. Ne olursa olsun, her iki ağ da NFT işlemlerinde Mayıs ayındaki rakamlara kıyasla bir düşüş kaydetti. Solana'daki bir NFT Marketplace ve OpenSea'ye rakip olan Magic Eden'de son iki ayda kaydedilen en yüksek hacim 380K SOL (12,6 milyon $) ile Mayıs ayında kaydedildi. İlginç bir şekilde, günlük NFT alımı da aynı dönemde yüzde 78 azaldı.

OpenSea, Ethereum'da da benzer bir durum yaşıyor. Ethereum'daki günlük NFT işlem hacminin Mayıs ayındaki 476 milyon dolarlık zirveden 3 Temmuz'da 15 milyon dolara düştüğünü gördü. İşlem hacmi 2,59 milyar dolardan 696 milyon dolara düştü (Nisan-Mayıs). Şu an itibariyle, OpenSea bu ay sadece 43 milyon dolarlık hacim kaydetti. Piyasanın bu ayın sonuna kadar yalnızca 344 milyon dolarlık işlem kaydetmesi muhtemeldir.

Solana, Ethereum Katili Mi?

Raporlar ayrıca Magic Eden'ın varlığın ağında yüksek bir işlem hacmi gördüğünü gösteriyor. Son yedi gün içinde Magic Eden'de 360,734 işlem sayısı vardı. Beklendiği gibi, DappRadar'a göre Magic Eden'deki toplam işlem hacmi 1,6 milyar doları aştı. Solana, ucuz işlem maliyeti ve Ethereum'a kıyasla yönetişim için ideal olması nedeniyle inanılmaz bir büyüme kaydetti.

Son zamanlarda, Grape'e çekirdek katkıda bulunan Dean Pappas, Hacker House etkinliğinde altcoinin DAO'lar için mükemmel olduğunu belirtti.

Yönetimde deney yapmak ve tüm bu yeni fikirleri, bu çılgın şeyleri düşünmek için çok ucuz işlemlere ihtiyacınız var, hızlı olmaları gerekiyor ve çok iyi bir kullanıcı deneyimine ihtiyacınız var.

Solana, Bitwise Asset Management'ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan ile varlığın önde gelen Ethereum rakibi olduğunu kabul ederek “Ethereum katili” olarak adlandırıldı.

Kripto teknolojisinin en hızlı büyüyen uygulamalarının çoğu Ethereum üzerine inşa edildi ve çalışması için Ethereum blok zincirine güveniyor. Solana'ya yatırım yapıyorsanız, teknik gelişmişliğinin Ethereum'u sıçramasına yardımcı olacağına bahse girersiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ