Nitro, Cosmos ve Solana arasında bir ağ geçidi . Solana Virtual Machine SVM uyumlu blok zinciri olarak çalışacak.

Solana ve Cosmos, Nitro

Nitro, Cosmos ve Solana arasında bir ağ geçidi . Solana Virtual Machine  SVM  uyumlu blok zinciri olarak çalışacak. Nitro, birlikte çalışabilirliği ve birleştirilebilirliği ele alarak Solana ve Cosmos için DeFi'nin geleceğini güçlendirecek.

Son birkaç yılda, Solana blok zinciri ağı, Ethereum'a karşı zorlu bir Katman-1 rakibi olarak ortaya çıktı. Şimdi Solana, ilk ölçeklendirme çözümü Nitro ile oyunu hızlandırmaya çalışıyor.

Nito, Solana'nın güçlü yürütme ortamını Cosmos ve IBC ekosistemiyle birleştirecek olan Katman-2 ölçeklenebilirlik platformunu Solana için inşa edecek. Sei Labs tarafından hazırlanan Nitro, Solana Virtual Machine  SVM  uyumlu bir blok zinciri olarak çalışacak. Böylece Nitro, Solana ve Cosmos arasındaki geçit görevi görecek.

Bu, geliştiricilerin, kullanıcıların Phantom veya diğer Solana cüzdanları aracılığıyla erişebilecekleri mevcut Solana tabanlı akıllı sözleşmelerini dağıtmalarını sağlayacak. Solidity ve EVM'nin kripto genelinde bir geliştirme standardı haline gelmesi gibi, Nitro da Sealevel VM'yi  SVM  EVM gibi temel bir geliştirme standardı olarak oluşturmayı hedefliyor.

Nitro, SVM uyumluluğu aracılığıyla, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalarını  dApps platformunda kolayca başlatmalarına olanak tanıyacak. Sei Labs kurucu ortağı Jeff Feng, Solana'nın kripto alanındaki en zorlu geliştirme topluluklarından birine sahip olduğunu söyledi. Blockworks ile konuyla ilgili konuşan Feng, şunları ekledi:

Bildiğimiz kadarıyla kimse bunu denemedi. Bunun nedeni, Ethereum Sanal Makinesinin  EVM  en uzun süre Avalanche, TRON, Polygon, BNB Chain ve diğerlerinin büyümesine güç veren hakim geliştirme standardı olmasıdır.

Oluşturucular, bildikleri kodlama dilleriyle sınırlı kalmamalı ve bunun yerine uygulamaları için en iyi altyapıya odaklanmalıdır. İnsanlar Amazon.com'un hangi dilde yazıldığını biliyor mu? Gerçek şu ki, kodlama dilleri Web2'de soyutlanmıştır ve aynısı Web3'te de olacaktır.

Solana İçin DeFi'nin Geleceğini Güçlendirmek

Jeff Feng, bu yılın başlarında Jayendra Jog ile birlikte Sei Labs'ı kurdu. Bu yöneticiler, günümüzün Katman 1 blok zincirlerinin, merkezi olmayan borsalar ve benzer ticaret deneyimleri için yeterince iyi inşa edilmediğini söyledi. Feng dedi ki:

Bir NFT nane yapıyorsanız sorun değil. Ancak Binance, FTX veya Coinbase ile rekabet edebilecek bir deneyim oluşturmaya çalışıyorsanız, bu gerçekten zor.

Bu nedenle Sei Labs, hem genel amaçlı blok zincirlerinin hem de “uygulamaya özel” zincirlerin unsurlarına sahip bir şey inşa etmeye isteklidir. Feng, "Hızda büyük gelişmeler görmemize rağmen, katman-1'ler özel olarak ticaret yapmak için hala biraz fazla yavaş," dedi. "Bizim umursadığımız kullanım durumu bu."

Nitor, merkezi olmayan finansın  DeFi  geleceğinin büyük ölçüde “birlikte çalışabilirlik ve birleştirilebilirliğe” bağlı olduğunu açıkladı. DeFi'nin geleceği, yıldırım hızında bir katmanda yürütülen fikirlerle desteklenen kusursuz bir UX'e de bağlıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ