Son 24 saatin önemli Bitcoin ve kripto para gelişmeleri ile karşınızdayız.

  • ABD Hazine Bakanlığı'nın, kripto endüstrisinin en son altyapı yasasında dijital varlık sağlanması konusundaki endişelerini gidermek için yeni bir kılavuz yayınladığı bildiriliyor.
  • Mark Cuban, Elon Musk'a benzer şekilde Dogecoin'de yükselişe geçen birkaç milyarderden biri. Diğer franchise'lar arasında NBA profesyonel basketbol takımı Dallas Mavericks'in sahibi olan milyarder girişimci, Cuma günü CNBC'nin 'Make It' bölümü ile yaptığı röportajda, DOGE'yi bir değişim aracı olarak yaygın kullanım için dijital para birimleri arasında “en güçlü” rakip olarak nitelendirdi.
  • Dünün BTC fiyat hareketi, gün boyunca traderların short ve long pozisyonlarını sarstı. Bitcoin'in fiyatı, destek olarak 200 günlük hareketli ortalamayı 45.3 bin dolarda tutmayı başardı ve gün içi bir fitil yaparak 46 bin dolara yükseldi. Son olarak dünün günlük kapanışını 47.1 bin dolardan yukarı itti.
  • XRP ve Ethereum Classic, kripto para birimlerinin küresel piyasa değerindeki %0.52'lik bir düşüşe rağmen bugün %10'luk bir yükseliş yaşadı.
  • İngiltere'deki polis memurları, uluslararası bir kripto para birimi dolandırıcılığının operatörlerinden 22.25 milyon dolar ele geçirdi. Kaydedilen ürünlere 9,5 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) içeren bir USB bellek de dahil.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

  • Kolombiya cumhurbaşkanının danışmanının Bitcoin hakkındaki görüşleri, ülkenin bu konudaki duruşu ve daha fazlası hakkında fikir veriyor. El Salvador, Bitcoin'i yasal bir para birimi olarak kabul etme niyetlerini açıklayarak tarih yazdığından beri, Orta ve Güney Amerika bölgesindeki bu konudaki durum değişti. Paraguay ve Arjantin gibi diğer ülkeler bu fikirle uğraştı, ancak şu ana kadar gerçek bir ilerleme olmadı.  Vatandaşları açıkça BTC ile ilgilenen Latam bölgesinden bir başka ülke de Kolombiya.  Castro Sierra, popüler Bitcoin düşmanı Peter Schiff'e karşı çıktıktan sonra kripto topluluğunda bir isim yaptı.
  • İrlanda merkezli anahtar teslimi bir kripto madenciliği operasyonu olan Bullet Blockchain, ABD kamu pazarına girmesine izin verecek bir birleşmeyi tamamladığını açıkladı. Firma yaptığı açıklamada, birleşme belgelerinin halihazırda yürütüldüğünü söyledi. Şirket, OTC Piyasaları aracılığıyla ticaret yapan ABD'de halka açık bir şirketle birleşme planını uzun süredir açıklamıştı. Bullet, birleştiği firmaya Nevada Dışişleri Bakanı ile anlaşmayı kodlamak için gerekli başvuruları tamamlaması için yeterli zaman vermek amacıyla 16 Ağustos Pazartesi günü ters birleşme ile ilgili daha fazla ayrıntı sağlayacağını söyledi.
  • XRP yükselmeye başladığında ve bugün erken saatlerde 1,34 dolara ulaştığında 60 milyondan fazla XRP üst düzey borsalar tarafından bağlandı.
  • Tanınmış zincir içi analist Will Clemente, önde gelen kripto para birimi 47.000 doların üzerine çıkarken Bitcoin rallisinin gücüne ağırlık veriyor. Clemente haber bülteninin yeni sayısında, zincir içi analist, kripto balinalarının veya 1.000 BTC'den fazla sahibi olan varlıkların son birkaç hafta içinde kitlesel olarak 5 milyar doların üzerinde Bitcoin (BTC) biriktirdiğini söylüyor.
  • Digital Currency Group CEO'su Barry Silbert, Bitcoin'in 100.000 dolara doğru gittiğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ