Son 6 Ayda Kripto Borsasında İş İlanları 2 Defa Arttı.

Kripto dünyasının büyümesi ve gelişmesi artık herkese malumdur. AngelList'in son tarihli raporlarından birinde, büyüyen pazarın gereksinimlerini karşılamak adına şirketlerin yeni yetenekler aradığını ve bu aramaların son 6 ayda 2 defa yükseldiğini online iş ilanlarında gösteriyor.

Raporda 2017 yılının ilk yarıyılında start-up'lara yatırılan para hacminin 2016 yılındakinin tamamından çok olduğu yazılıyor. Aynı zamanda girşimcilik proje sayısının artması iş ilanlarının sayının artması ile uyuşmaktadır. Raporda bu şekilde özetleniyor:
“ Kripto döviz şirketleri gelişib büyüdükçe artan para hacminin yönetilmesi için üst yetenekli elemanlar aramaya ihtiyaç duyuyor. AngelListte yayınlanan kripto borsası iş ilanları son 6 ayda ikiye katlanmıştır.”

İyi pozisyonlar
Raporda kripto borsasındaki iş ilanlarını ciddiye almak tavsiye edilir. İlk olarak, kripto borsasındaki iş pozisyonlarında (hem teknik, hem de sosyal alandaki işlerde)maaş normal sanayidekinden %10-20 daha fazladır. Dahası, daha çok fayda sağlanabilir alandır.

İkincisi, bu alanda serbest çalışma saatleri var ve ikramiyeler de oldukça sık sık verilir. Uzaktan çalışma özgürlüğü ise %22 oranında yüksektir.

Üçüncüsü, kripto para şirketleri, İCO'lar iyi likidite seçenekleri sunuyor.Eşitlik pozisyonu, satınabilirliği ve karmaşıklığı kısıtlamalarının olması bir likidite gerektirir. Çoğu zaman İCO'lar çalışanlara coinleri eşitlik pozisyonunun bir parçası olarak sunuyor.

Teknik ve sosyal alanlar
Şuan sitede 2500 üzeri teknik, 1000 üzeri sosyal alanda iş ilanı yerleştirilmiştir. Şirketler özellikle, yeniliğe açık ve öğrenmek isteyen personel arayışındadır.
“..Adeta, blockchain derin bilgisine sahip olmak şartlar arasında aranmamaktadır. Firmalar yenilikçi, öğrenmek isteyen, ticarete hevesli personelleri bekliyor.”
Raporu özetlersek, genişlenen kripto market hızla büyüyüp yeni teknolojini benimsemektedir, diyebiliriz.

Kaynak;
https://cointelegraph.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ