Bununla birlikte, ortalama işlem ücretlerinin 11 ayın en yüksek seviyesine ulaşması, kripto topluluğunun Bitcoin'i kullanmasını reddetmedi.

Son Artışa Rağmen Bitcoin İle İşlem Yapmak Banka İle İşlem Yapmaktan Daha Ucuz

Bununla birlikte, ortalama işlem ücretlerinin 11 ayın en yüksek seviyesine ulaşması, kripto topluluğunun Bitcoin'i kullanmasını reddetmedi.

Quantum Economics'in kurucusu ve eToro'nun eski baş analisti Mati Greenspan, bugün daha önce Bitcoin göndermenin ortalama maliyetinin banka havalesinden çok daha ucuz olduğunu belirtti.

Bitcoin ücretleri, transferlerin çoğu için bankalardan daha düşük kalmaya devam edecektir, çünkü Bitcoin, genellikle yüzde bir indirim alan bankalar veya PayPal gibi hizmetlerin aksine herhangi bir işlem boyutu için sabit bir ücrete tabidir. Örneğin, 10.000 $ PayPal transferi en az 390 $, Bitcoin üzerinden aynı değer transferi hala 4 $ tutacaktır.

Tarihsel olarak, ağın uzun bir yoğun kullanım süresi gördüğü zaman Bitcoin işlem ücretleri artmıştır. Daha fazla trafik ile, en yüksek ücrete sahip işlemler ilk kullanılabilir bloğa dahil olma şansına sahiptir. Daha fazla gönderen, işlemlerinin işleme koyulması ve onaylanması için yarıştıkça daha fazla ödeme yapmaya istekli olurlar.

 Bitcoin ağındaki işlem ücretlerinde önemli bir artış, yarıya indirilmeden yaklaşık iki hafta önce başladı. Blockchain.com'dan gelen mempool verileri, madenciler tarafından onaylanmayı bekleyen 62MB değerinin üzerinde işlem olduğunu gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ