Çoğu zaman, Bitcoin balinaları, tüm doğru nedenlerle kurumlardan ve perakende traderlardan daha fazla manşet olur.

Son Balina Hareketleri Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Çoğu zaman, Bitcoin balinaları, tüm doğru nedenlerle kurumlardan ve perakende traderlardan daha fazla manşet olur. Yönlü piyasalar söz konusu olduğunda, özellikle Bitcoin olduğunda, büyük cüzdanların hareketlerini takip etmek önemli hale geliyor. Bitcoin'in yoğun kurumsal holdingleri, oynaklık ve fiyat manipülasyonu riski taşırken, balina holdingleri Bitcoin'in arz-talep ekonomisini etkiler.

Bitcoin balinaları etkin

Hakim piyasa senaryosunda, 31k seviyesinden elde ettiği %12'lik kazancın ardından tüm gözler yine Bitcoin'de olduğundan, varlıklı yatırımcılar lider kripto para birimine geri dönüyor. Balina varlıkları (1.000 ila 10.000 BTC) tarafından tutulan Bitcoin, 2 Temmuz'da 80.000'den fazla artarak 4.2 milyon BTC'ye yükselerek Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Balina varlıklarının sayısı da ayın başına doğru üç haftanın en yüksek seviyesi olan 1.922'ye sıçradı.

Analist ve trader Scott Melker, yakın tarihli bir videoda, balinaların birikmesinin son derece iyi bir işaret olduğuna dikkat çekti.

“Balinaların bir kez daha biriktiğini görmek çok çok ilginç. Böyle bir serbest piyasada, karşı ticaret yapmak istemediğiniz balinaların yanında olmak istersiniz.”

Melker, piyasada ne kadar çok korku, şüphe ve panik varsa, balinaların birikme olasılığının o kadar yüksek olduğuna dikkat çekti. Bu balina birikimi, varlığın fiyatını yükseltebilir ve sonunda düşüş döngüsünü sona erdirebilir.

Yakın tarihli bir Santiment raporu, Bitcoin'in 100 ila 10 bin BTC arasında tutan balina adreslerinin Temmuz ayına 60 bin BTC birikim artışıyla başladığını ve 2021'in en yüksek günlük artışı olduğunu vurguladı. Bu adresler, sadece 6 hafta önce 100 bin BTC daha az tuttuktan sonra toplamda 9,12 milyon coin tutuyor.

Balina varlıklarının bu yenilenen birikimi, analist Willy Woo tarafından daha da vurgulandı. Geriye dönüp bakıldığında, bu varlıklı yatırımcıların Bitcoin fiyatını sadece beş ayda 60.000 dolara yükseltmede öncü bir rol oynadığı inkar edilemez.

Balina dengesindeki son artış, dibe ulaşılmış olabileceğini de gösterebilir. Bitcoin, 24 saatlik dilimde % 1.76 fiyat düşüşüyle yazım sırasında 34.766 dolardan işlem görüyordu.

Ayrıca sadece iki hafta önce balinaların satış yaptığını ve bazı önde gelen balinaların Bitcoin ticaretinden Ethereum'a kâr taşımaktan bahsettiğini belirtmek de ilginç. Bununla birlikte, Bitcoin'e yenilenen balina ilgisi ışığında, sonunda BTC için olumlu işaretler masaya geri dönmüş gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ