ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD ve İran arasındaki askeri çatışma beklentisini en aza indiren açıklamasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatı yüzde beşten fazla düştü.

Son Bitcoin Fiyat Düşüşünün Umut Işığı Olması Ne Anlam İfade Ediyor?

Ancak, kripto para varlık yönetim firması Arca CIO'su Jeff Dorman'a göre, bu bir makro varlık haline gelen en iyi kripto para birimi için olumlu bir duruma işaret ediyor.

Bitcoin'in Çok Yönlü Doğası

Dorman, tweetinde Bitcoin'in çok yönlü bir yatırım çözümü olduğunu söylüyor. Kısa vadede varlıklarla ilişkili olmasa da İran kargaşası, BTC'nin jeopolitik huzursuzluk dönemlerinde gerçekten güvenli bir liman olarak hareket edebileceğini kanıtladı.

Ayrıca, kripto para biriminin durgunluk bekleyenler için bir kazan-kazan çözümü olabileceğini açıklıyor çünkü kıyamet yatırımcıları için cazibesinin üstünde teknoloji var. Altın alımı ve kısa vadeli hisse senedi alımı, son on yılın başlarında borsada başka bir gerileme beklediğinde işe yaramadı, ancak BTC bu kez mükemmel bir bahis olabilir.

Bitcoin Dijital Altın mı?

Kripto para birimi veri sağlayıcısı Messari, ABD-İran çatışmasının artması sırasında Bitcoin'in fiyat performansına derinlemesine baktı ve BTC'nin gerçekten dijital altın gibi davranabileceğini öne sürdü.

Ekonomist Alex Krüger gibi eleştirmenler herhangi bir güvenli liman anlatımını hızlı bir şekilde reddetmekle birlikte, iki ülke arasındaki çatışmaların bir diğerinin başlayabileceği korkusundan dolayı BTC'nin fiyatının yüzde 21,7 arttığı gerçeğini de inkar etmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ