Gregory Kucherkov Pazar günü Kiev'de kaçırıldı.

Son Dakika: Kripto Para Girişiminin Ceo

Pazar günü meydana gelen olayda Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yaşamını sürdüren Ukraynalı bir kripto para ve Blockchain girişiminin CEO’sunun kaçırıldığı öğrenildi. Kaçırılan Gregory Kucherkov, bir Blockchain tokeni ile gayrimenkul yatırımını finanse etme çabasında olan Cornerstone’un CEO’su. CCN, şirketin COO’su Fedir Martynov’a telefonla ulaştı.


Şu ana kadar fidye talep edilmedi!

Fedir Martynov, firmanın özel satışta ICO'su için bir miktar sermaye artırdığını ve yerel polisin bunun kaçırılma nedeni olabileceğine inandığını söyledi. Şu anda Cornerstone bir ICO için hazırlanıyor ve yerel polisin kaçırma sebebi olabileceğine inandığı fonları çoktan aldı. Kaçıranlar Cornerstone’a henüz bir fidye veya benzeri bir şey hakkında ulaşamadılar. Fedir Martynov, iki kişinin silah zoruyla Volkswagon minibüsüne ittiği adamı gösteren videoyu paylaştı. Videoyu buradan izleyebilirsiniz.

CCN, Kiev polisinden kimseye ulaşamadı. Kaçıranlar bir fidye hakkında Cornerstone ile temas kurmadı. Martynov’a göre, Kucherkov zamanını New York City ile Kiev arasında geçiriyor. O ve ortakları, kaçırma amacının işe başlamadaki potansiyel değeri ile ilgisi olduğuna inanıyor. Proje hala çok yeni bir aşamada, ancak çabaları konusunda ciddiler. Videoda gördüğünüz gibi, zaten bir ofisleri ve birkaç personelleri var.

Cornerstone, sıradan insanların emlaklara yatırım yapmalarını sağlayacak bir yol inşa etmeye çalışıyor. Bu makalenin amacı, yaklaşmakta olan ICO’larının reklamını yapmak veya projelerinin uygulanabilirliği hakkında yorum yapmak değil. Fakat, detaylar önemli. 

Proje, 500.000.000 tokenli kamu satışından para toplamaya çalışıyor. Bu da Blockimmo gibi diğer gayrimenkul ICO’larını da akla getiriyor. Bununla birlikte proje, Blockchain kullanarak daha basit bir hal alıyor.

Şirket yatırım amaçlı gayrimenkul satın alır. Token sahipleri yatırımlarına oranla kâr elde eder. Martynov ve Cornerstone, medyanın dikkatinin Kucherkov’un güvenli bir şekilde eve dönmesine yardımcı olacağını umuyorlar.

Kamuoyunu duruma yardımcı olmak ve polis departmanımızın dikkatini çekmek için kullanmak istiyoruz.

Martynov bir e-postasında şöyle yazıyor:

Herhangi bir belge sağlayamıyoruz, çünkü izinimiz yok. Her türlü yeni bilgiyi bekliyorum. Umarız bu kaçıranlar çok büyük bir hata yaptıklarını anlarlar ve dostumuzun eve güvende gelmesine izin verirler.

Olay, Ukrayna'da da kripto değişimi yapan Pavel Lerner'in kaçırılmasını akla getiriyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ