Kripto para dünyasında benimsenmenin bir ölçütü, Bitcoin’in alım satım işlemlerinde kullanılmasıdır.

Son Dönemde Moda: Bitcoin İle Gayrimenkul Satın Alma

Kripto para dünyasında benimsenmenin bir ölçütü, Bitcoin’in alım satım işlemlerinde kullanılmasıdır.

Magnum Emlak isimli Grubun Başkanı Ben Shaoul, New York'un Yukarı Doğu Yakası'nda bir mülk sattı. Satışın hikayesini ilginç kılan şey Bitcoin ile satışın gerçekleştirilmiş olması. Bir Tayvanlı alıcı tam olarak 15,3 milyon dolar karşılığı Bitcoin ile gayrimenkulü satın almış durumda.

Tepkiler Farklı

Bitcoin’in, 2009'da piyasada yer almasından bu yana karşılaştığı tepkilerin çok ilginç ve çeşitli olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Lider kripto para birimi, etrafında milyonlarca insanları toplayıp topluluğunu oluştururken özellikle hükümetlerden ve düzenleyicilerden gelen çok farklı tepkilere tanık oluyor. Bununla birlikte, bu tepkiler, kripto para birimlerinin amiral gemisinin kullanımına ve verimliliğine inanan tutkunlar için sadece bir hız artışına neden oluyor.

BTC İle Satış

Son zamanlarda, New York'ta yaşayan bir gayrimenkul sahibi, Ben Shaoul adlı geliştirici, 15,3 milton dolar Bitcoin karşılığında villasını bir tayvanlı işletmeye sattı. Magnum Real Estate Group'un başkanı Ben Shaoul bahsi edilen villayı Affluent Silver International adında Tayvanlı bir işletmenin aldığını vurguluyor. İşlem Bitpay ve Starr kullanılarak tamamlanmış durumda. Bu satışın komisyoncusu ise  Eric Hedvat.

Bu 11.400 metrekarelik gayrimenkul, gayrimenkul firması tarafından yapılan tek satış da değil elbette. Bir süredir emlak sektöründe yer alan Magnum, aynı yerde iki adet gayrimenkul daha sattığını ifade ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ