Tether'in ciro ve hacimleri (USDT) geçtiğimiz günlerde yükselirken, piyasa düşüşe geçti. Satışlar stablecoin talebini artırdığı için USDT satış hacmi 31 milyar doların üzerinde.

Son Düşüş Tether

Tether'in ciro ve hacimleri (USDT) geçtiğimiz günlerde yükselirken, piyasa düşüşe geçti. Satışlar stablecoin talebini artırdığı için USDT satış hacmi 31 milyar doların üzerinde.

Tether 4. Sıraya Yerleşti

USDT şu an piyasa değeri itibariyle dördüncü en büyük koin. Diğer varlıklar düştükçe en üst sıraya yerleşmiş durumda. Satışların zirvesi sırasında bir noktada, USDT 1.02 dolara yükseldi ve diğer stabilcoinler de dolar sabitlemesinin üzerine çıktı.

USDT, 2019 yılında arz genişlemesi nedeniyle zirveye tırmandı, dolaşımdaki kripto paralar yılın başında yaklaşık 2 milyar dolardan iki katına çıktı. Kasım ayından bu yana USDT arzı 4.108 milyar tokenın üzerinde haftalarca yatay seyretti. Bu, USDT'yi alt coinlerin önceki yüksek değerlerini hızla kaybetmesinden sonra, ilk 5 token arasına kolayca yerleştiriyor.

Tether arzını neyin yukarı doğru yönlendirdiği belli değil. Tether Inc.'in eleştirmenleri, şirketin kasıtlı olarak yeni USDT bastığı teorisini öne sürüyor. Bununla birlikte, Tether, talebin organik olduğunu iddia ediyor ve USDT, piyasalara likidite eklemek için bir araç sadece.

Tether ve Davalar

Tether ayrıca açılan davalarla da sık sık gündemde. Son zamanlarda, Washington Batı Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi huzurunda başka bir toplu dava açıldı. Dava, daha önceki sınıf eyleminin “taklitçisini” ilan etti, bir kez daha Tether ana şirketi olan iFinex'in doğrudan kripto pazarını manipüle ettiği fikrine dayanıyor. Ther dava ile ilgili olarak şu açıklamada bulunuyor:

Geçen ay tahmin ettiğimiz gibi, paralı avukatlar maaşlarını almak için Tether'i kullanmaya devam ediyor. Açık olmak gerekirse, herhangi bir sıkıntı çözümü veya ulaşılan herhangi bir yerleşim olmayacak. Bunun yerine, her iki eylemde de öne sürülen tüm iddialara şiddetle itiraz edilecek ve sonuçta gerekli gördüğü durumlarda elden çıkarılacak.

USDT, Diğer Stablecoinler Ve Gelecek Stablecoinler

USDT, 2019 yılında tüm işlemlerin % 99'undan % 96'ya düşmüş olmasına rağmen, en çok kullanılan stablecoin olmayı sürdürüyor. Mevcut piyasa yükselişinde USDT cirosu yüzde 669'a yükseldi, bu da her bir markanın ticaret ekosistemini günde altı kereden fazla devrettiği anlamına geliyor.

Ancak son piyasa kazası, başka bir anomaliyi de beraberinde getirdi. Bilinen BTC işlem hacmi 24 saat içinde 45 milyar dolara ulaşarak USDT işlem seviyelerinin üzerinde seyretti. Bu aynı zamanda BTC fiyat keşiflerinin bir kısmının USDT'nin ötesine ve vadeli işlem piyasalarına geçtiği anlamına geliyor.

2019 yılında, USDT yeni zirvelere yükseldi, ancak gelgitlerin dönüşü yaygın Tether ticaretinin vadeli işlem spekülasyonları ile değiştirileceği anlamına gelebilir. USDT koini, kripto para sorunlarının çoğu, Ethereum ağına dayanan ERC-20 tokenları haline geldiğinden daha fazla ciro ve popülerlik elde etti. Transferlerdeki büyüme arttı, Tether'i bir avuç büyük ölçekli şirket sahibinden ve daha uzun bir borsa listesine taşıdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ