Dün, uzun zamandır beklenen Bitcoin yarılanmasından sadece iki gün sonra, kripto para piyasası bir uçurumdan çıktı. Yaklaşık bir ya da iki saat içinde, BTC yaklaşık % 15 düştü ve bir dizi satış emriyle ezildi.

Dün, uzun zamandır beklenen Bitcoin yarılanmasından sadece iki gün sonra, kripto para piyasası bir uçurumdan çıktı. Yaklaşık bir ya da iki saat içinde, BTC yaklaşık % 15 düştü ve bir dizi satış emriyle ezildi.

Yüz milyonlarca dolar değerinde kaldıraçlı pozisyonu tasfiye eden düşüş eğilimi oldu. Bitcoin henüz iyileşmemiş olsa da, analistler Bitcoin'in kısa vadeli ve orta vadeli boğa davasında güçlü bir destek sağladığını gözlemlediler.

Analistler, dün kripto piyasası için acımasız olabilir, ancak Bitcoin kritik yükseliş seviyelerini korudu.

Bir tüccar aşağıdaki tabloyu paylaştı ve düşüş aslında üç kritik seviyede dururken, tarihsel bir direnç, 3.700 $ 'ın en düşük seviyelerinde oluşan bir yükseliş trendi ve 8.000 $' dan bir likidite bölgesi olduğunu gösterdi. Bütün bunlar, Bitcoin'in daha yüksek geri geri gitmeye hazırlandığını gösteriyor.


Bir diğeri, Bitcoin için kritik olarak 8.530 $ 'ı işaret etti. BTC'nin bu seviyeyi Pazar gününün yakınına tutması halinde “çok önemli bir düzeyde” likidite taramasını doğrulayacağını açıkladı.

 “Önümüzdeki 24 saat içinde bir sürü sürme. 12 saat, ardından günlük olarak, 8530 $ 'ın üzerinde bir dönüşün önemli seviyeye geldiğini doğrulamak istiyorum. Aşağıdan kapatın ve MS'de ilk dipten bu yana aşağı doğru ilk önemli HTF molamız var, ”diyerek tüccar aşağıdaki tabloyu yorumladı.


Buna, Bitcoin’in blok zinciri metriklerin (bazılarının BTC’nin değerinin teknik analizden daha iyi belirleyici olduğunu söyleyen) hala ezici bir şekilde yükseldiğini de ekleyin.

Önde gelen bir kripto analitiği firması olan Glassnode'den Rafael Schultze-Kraft, yarılanma ile ilgili olarak  “Bitcoin'in temel ilkelerinin her zamankinden daha güçlü” olduğunu gözlemledi. Son yarılanma zamanından bugüne kadar olan verileri karşılaştırırken bulduklarından bazıları:

Bitcoin'in yeni günlük adres sayısı - ağa katılan kullanıcıların göstergesi -% 68 arttı

Günlük ortalama işlem sayısı% 44 arttı

Günlük işlemlerin ortalama değeri (ABD doları cinsinden)% 700 arttı, bu da BTC'deki büyümeyi yansıtıyor

Hash gücü % 6.837 arttı

Önceki raporlara göre, Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, zincirdeki göstergelerin “sıkı bir Bitcoin fiyat temeline işaret ettiğini” belirtti. McGlone, aktif adres sayısının geçen yılın en yüksek seviyesine nasıl ulaştığını özellikle belirtti.

Adresler ve BTC fiyatı arasında mükemmel bir ilişki olmamasına rağmen, Bloomberg analisti, son dalgalanmanın varlığın bir miktar değerinin düşük olduğunu gösterdiğini yazdı:

 “2018'in sonundan bu yana otomatik olarak, kullanılan adresler, 4 Mayıs'ta yaklaşık 9.000 $ 'a karşılık 12.000 $' a yakın bir BTC fiyatını gösteriyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ