Raporlara göre, her şey plana göre giderse Ethereum Merge'in 19 Eylül'de hayata geçmesi planlanıyor.

Raporlara göre, her şey plana göre giderse Ethereum Merge'in 19 Eylül'de hayata geçmesi planlanıyor.

Duyuru, özellikle kilit geliştiriciler ve rakamlar olmak üzere Ethereum topluluğuna heyecan getirdi.

Proof of Work'ten (PoW) Proof of Stake (PoS) modeline geçiş planının bir parçası olarak Ethereum, üçüncü ve son test ağı birleştirmesi Goerli'yi tamamladı. Raporlara göre, Ethereum Merge'in her şey plana göre gittiğinde 19 Eylül'de yayınlanması planlanıyor. Duyuru, özellikle kilit geliştiriciler ve podcaster/ETH savunucusu Anthony Sassano, sassal0x dahil olmak üzere Ethereum topluluğuna heyecan getirdi.

Goerli test ağı başarıyla birleştirildi ve şimdi tam bir Proof of Stake zinciri.

Sıradaki (nihayet) Ethereum ana ağı!!

Birleştirme geliyor.

Ethereum geliştiricisi Marius van der Wijden'in iki farklı terminal bloğunun ve birkaç güncellenmemiş düğümün ağda karışıklık yarattığını gözlemlediği önceki test ağlarında bazı küçük sorunların bulunduğunu belirtmek önemlidir. Ona göre, bu süreci biraz yavaşlattı ancak ağ üzerinde önemli bir etkisi olmadı.

Birleştirmenin, blockchain tarihindeki en büyük yükseltmelerden biri olduğu söyleniyor. Başarılı bir şekilde uygulanması, ağın yüzde 99'dan fazla enerji tasarrufu yapmasına yardımcı olabilir. Digiconomist tarafından hazırlanan bir rapora göre, Ethereum'un PoW modeli yılda 112 terawatt-saat elektrik tüketiyor ki bu Pakistan ve Filipinler'in tüketiminden daha fazla. Yükseltme aynı zamanda uzun vadeli ölçeklenebilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik için daha iyi bir konuma getirecektir.

Katılım, Ethereum Testi Birleştirmesinden Sonra Düşüyor

Galaxy Digital'den araştırma görevlisi Christine Kim, Merge testinden sonra katılımda bir düşüş olduğunu açıkladı. Ancak işe yaradı.

Başarılı Birleştirme = zincir tamamlanır. Elbette katılım oranı düştü ve müşterilerden biriyle ilgili bir sorun olmuş gibi görünüyor, ancak Birleştirme işe yaradı. Ana ağdaki yükseltmede de bunun gibi küçük sorunlar göreceğiz, ancak mesele şu ki, Birleştirme işe yaradı.

Test ağına duyulan ihtiyaç, geliştiricilerin ana ağda başlatmadan önce gerekli değerlendirmeyi yapmalarını ve yeni şeyler denemelerini sağlamaktır. Ethereum Vakfı ile çalışan bir geliştirici olan Josef Je'ye göre, "Goerli'nin bu aşağıdan yukarıya bir test ağı rozeti var."

Ethereum protokolü geliştiricileri koordinatörü Tim Beiko, bir testin başarılı olduğunu bilmenin uzun sürmediğini açıkladı. Sadece bazı göstergeleri analiz etmeleri gerekiyor. Bu göstergelerden biri de katılım oranıdır.

Ağın sonlandırıldığını ve doğrulayıcılar arasında yüksek bir katılım oranına sahip olduğunu görmek ve ayrıca herhangi bir beklenmedik hata veya sorunla karşılaşmadığımızdan emin olmak istiyoruz.

Beiko, geliştiricilerin katılım oranının neden düştüğünü öğrenmesi gerektiğini de belirtti. Ayrıca, işlemin bir başka önemli gösterge olacağını belirtti. Bu durumda, blokların içinde gerçek işlemler varsa ve boş değilse testin iyi gittiği söylenebilir. Son olarak, ağın sonlandırılıp sonlandırılmadığını kontrol etmeleri gerekecektir. Bu, doğrulayıcıların üçte ikisinden fazlasının zincir geçmişine ilişkin aynı görüş üzerinde anlaşmak için çevrimiçi olması gerektiği anlamına gelir.

ETH fiyatı, duyuruyu takip eden son 24 saat içinde yüzde 10 arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ