SON HABER: Çinde Kripto Para Yasağı Söylentisi BİTCOİN, ALTCOİN Değerlerinin %25 Düşüşüne Sebep Oldu.

Çin hükümetinin kripto paraya yeniden yasak getirdiği haberinin ardından birkaç saat içinde bitcoin ve altcoin değerleri %25 düşüş yaşadı.

Caixin, yerli medyadan kaynak alarak sosyal medyada yayınladıkları haberlere göre, piyasayı düzenleyenler haftanın başında Çinde ICO yasağı ile kripto paranın işlevinin durdurulması uygulanmasından yararlanmak düşüncesindedirler.

Piyasa hızlı tepki göstermiş, Bitcoin %8 düşüş yaparak, 4670 dolardan 4200 dolara inmiş, Litecoin ise %15 değerini kaybetmiştir.
Çin ICO projesi olan NEO, özellikle bu durumdan etkilenerek %25 değer kaybetmiştir.

Tam yasakla ilgili elde çok az ispat olmasına rağmen Çinli yetkililer 2017 yılının başında yaptıkları bir önceki yasağındaki tepkinin aynısını veriyorlar. 2017 Ocak ayında başlatılan “birkaç aylık kripto para yasağı” mayıs ayına kadar uzadı ve borsanın işinin yürütülmesi için yeni düzenlemeler getirildi. Bu nedenle, “Cuma günü yasağı” nın sadece bir söylenti olduğunu vurgulayan yorumcu kitlesi oluştu.

Cin ICO yasağının ardından hafta boyunca değerler önceki rakamlarına yaklaşmaya başladı. Pazartesi 4008 dolara kadar inen Bitcoin, kaybettiği değerin yarısını yeniden kaybetmek üzere önceki değerini geri kazandı.

Alıntı yapılan kaynak;
https://www.cointelegraph.com/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ