Lüks tatil köyü zinciri Soneva'nın Maldivler ve Tayland'daki tatil yerlerinde kripto para ödemelerini kabul etmeye başladığı bildiriliyor.

Soneva

Soneva Kripto Para Birimi Ödemelerini Kabul Ediyor

Lüks tatil köyü zinciri Soneva'nın tatil yerlerinde bitcoin ve ethereum ile ödeme kabul etmeye başladığı bildiriliyor.

Soneva'nın Maldivler'de üç tesisi var (Soneva Fushi, Soneva Jani ve Soneva in Aqua). Şirketin ayrıca Tayland'da bir tesisi var (Soneva Kiri). Soneva Villa Mülkiyeti için ödeme yapmak için Bitcoin ve eter de kullanılabilir.

Soneva, kripto para birimlerini kabul etmek için iki şirketle ortaklık kurdu: kripto ödeme çözümleri sağlayıcısı Triple A ve ödeme platformu sağlayıcısı Pomelo Pay. Triple A, Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından lisanslanmıştır.

Soneva, bitcoin ve ether ödemelerinin %100 iade edilmediğini ancak esnek iptal politikası uyarınca kredilerin geçerli olabileceğini açıkladı. Şirketin hüküm ve koşulları, kripto para birimlerinin kendi hüküm ve koşullarıyla üçüncü şahıslar aracılığıyla işleneceğini detaylandırıyor. Web sitesinde, “Soneva, yalnızca işlem anındaki USD değerleri için ve üçüncü taraflardan herhangi bir ek ücret hariç olmak üzere kripto para birimlerini kabul edecek ve gerektiğinde geri ödeme yapacaktır” denildi.

Soneva'nın finanstan sorumlu başkanı Bruce Bromley şunları söylüyor: “Soneva'da, konaklama endüstrisinde her zaman öncü olmak için çaba sarf ettik.” Şöyle ekledi:

Kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmek, uluslararası misafirlerimizin dünyanın her yerinden kolayca ödeme yapmalarını sağlamanın bir başka örneğidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ