Hex, fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90 düştükten sonra damping iddialarıyla karşı karşıya.

Sonraki Terra Luna? Büyük kripto Para Birimi Patlayabilir ve Bitcoin ve Ethereum Fiyatını Etkileyebilir

Hex, fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90 düştükten sonra damping iddialarıyla karşı karşıya.
Kripto para biriminin kurucusu, Pulsechain adlı yeni bir Hex bağlantılı blok zinciri başlatma planlarını açıkladı.
Terra ağının çöküşü  algoritmik stabilcoin, TerraUSD ve yerel token, LUNA dahil Bitcoin, Ethereum ve daha geniş kripto piyasası üzerinde büyük bir olumsuz etki yarattı. Kaza Mayıs ayında gerçekleşmesine rağmen, piyasa sonuçlarından henüz tam olarak kurtulmuş değil.

Bitcoin'in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70 düştü ve 20.000 dolar civarında işlem görüyor. Ethereum gibi altcoinler fiyatlarında daha dik düşüşler yaşadı. Yine de, 5 milyar dolarlık piyasa değerine (Hex) sahip tartışmalı bir kripto para birimi, fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90 düştükten sonra damping iddialarıyla karşı karşıya.

Ethereum yapımı Hex'in fiyatı son iki yılda keskin bir şekilde arttı. Bununla birlikte, birçok endüstri oyuncusu, Hex tokenlerini stake etmeyenleri cezalandırmak için ağı eleştirdi. Bunun yerine sistem, Hex tokenlerini staking olarak bilinen şekilde tutanları ödüllendirir.

Hex Yaratıcısı Konuşuyor

Bu arada, bir medya kuruluşu olan Protos, Hex yaratıcısı ve kripto savunucusu Richard Heart'ın lansman tarihinde Hex'i satın almak için kullanılan tüm BTC ve ETH yatırımcılarını sattığını bildirdi. Raporda ayrıca Heart'ın tüm dijital varlıkları Hex ücretleri almak için kullanılan cüzdanlardan çektiği iddia edildi.

Heart, Protos raporu yayınlamadan önce iddia hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Hex'in fiyatı, Eylül 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra değerinin yüzde 90'ını kaybetti. Fiyat düşüşü, her biri tüm zamanların en yüksek değerlerinden yaklaşık yüzde 70 değer kaybeden Bitcoin ve Ethereum'dan daha derin.

Yakın tarihli bir röportajda Heart, ağın çok beklenen Hex bağlantılı blok zinciri olan Pulsechain'i başlatmayı planladığını açıkladı. Heart ve Hex, geçen yıl Pulsechain'in piyasaya sürüldüğünü ve onu bir Ethereum çatalı olarak tanıttığını duyurdu.

Ayrıca Ethereum'un PoS anahtarı tamamlanmadan önce bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçeceğini iddia ettiler. O zaman, beğenilen bir airdropta Pulsechain tokenlerini (PLS) kazanmak isteyen kullanıcılardan Hex veya Ethereum gibi diğer kripto para birimlerini feda etmeleri istendi.

Heart, Haziran ayında Bloomberg'e Hex'in dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde 45'inin iki kripto cüzdanında olduğunu ve Pulsechain'in lansmanında PLS paraları ile değiştirileceğini söyledi. Bununla birlikte, Pulsechain'in piyasaya sürülmesindeki tekrarlanan gecikmeler, bazı kişilerin planlanan lansmanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak etmesine neden oldu.

Ivan Liljeqvist  popüler bir YouTuber ile yapılan bir başka röportajda, Hex kurucusu Pulsechain'in lansmanı için herhangi bir programı onaylamayacağını söyledi. Bununla birlikte, bir Hex çöküşünün terra ağ çöküşüne benzer bir etkiye sahip olması pek olası değildir.

Bitcoin yatırımcısı Mike Alfred, bir Hex çöküşünün ekosistemin geri kalanına bağlı olmadığı için daha geniş kripto pazarını etkilemeyeceğini açıkladı. “Paralel bir ekonomiye benziyor ve protokolün ödül token kilitlerinin ayarlanması nedeniyle ağır çekimde başarısız olacak.” Yine de Heart, Pulsechain lansmanının Hex'in fiyatını artıracağı konusunda ısrar ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ