Güney Kore Cumhuriyeti, Terra LUNA'nın kurucusu Kwon hakkında tutuklama emri çıkardı ve kendisinin Avrupa'da yaşadığı bildiriliyor.

Sonraki Terra Luna Kazası 0luyor – Do Kwon Hapse Mi Girecek?

Güney Kore Cumhuriyeti, Terra LUNA'nın kurucusu Kwon hakkında tutuklama emri çıkardı ve kendisinin Avrupa'da yaşadığı bildiriliyor.
Twitter'da dolaşan kısa klipte Kwon'un, hapishanenin o kadar da kötü olmadığını belirten bir yanıta başını salladığı görülüyor.
Orijinal Terra Luna kazasının bu yılın başlarında yarattığı şok dalgaları, kripto para piyasasında hala yankılanıyor. Acemi tüccarların çoğunun aldığı korku tamamen ortadan kalkmadı. Ayrıca, Terra Luna kazası sırasında kaybedilen milyarlar asla geri alınmadı ve Do Kwon davası daha karmaşık hale geldikçe asla geri alınamayabilir.

En son kripto fiyat kehanetlerimize göre, son 24 saat içinde Terra'nın (LUNA) fiyatı yaklaşık yüzde 20 düştü ve yaklaşık 1,78 dolardan işlem gördü. 284 milyon dolarlık piyasa değeri ile dijital varlık, son 30 günde yaklaşık yüzde 30 düştü.

Bununla birlikte, Terra (LUNA) ekosistemi, blok zincirini en yeni merkezi olmayan finansal (DeFi) platformlarla inşa ediyor. 1 milyondan fazla üyeden oluşan canlı bir çevrimiçi toplulukla, geri dönüş olasılığı var.

Bununla birlikte, küresel sahnede güven kırıldığı için Terra (LUNA) projelerinde ölçeklenebilirlik zayıf.

Terra Yatırımcılarının İntikamı? Kwon Konuşuyor Mu  ?

Güney Kore Cumhuriyeti, Avrupa'da yaşadığı bildirilen Terra LUNA'nın kurucusu Kwon hakkında tutuklama emri çıkardı. Interpol Kwon'u aramaya devam ederken, kaçak UpOnly adlı bir podcast'te göründü.

Twitter'da dolaşan kısa klipte Kwon'un, hapishanenin o kadar da kötü olmadığını belirten bir yanıta başını salladığı görülüyor. Sonuç olarak, Avukat John E. Deaton, Kwon'un eylemlerinden dolayı pişmanlık duyduğuna inanıyor. Bu nedenle, yatırımcılar Terra'da (LUNA) olası halı çekme konusunda uyarılır. Ayrıca, hiçbir şey Kwon ile ilgili herhangi bir projenin itibarına rağmen çalışmasını engellemez.

Birkaç röportajda Kwon, merkezi olmayan bir projenin başarısızlığı nedeniyle haksız muamele gören masum bir kripto para yatırımcısı olduğunu savundu. Bununla birlikte, önceden uyarı yapılmadan çöken bir stablecoin'i yönetmekten ve pazarlamaktan sorumlu tutuluyor.

Özellikle, Terra UST yatırımcıları, Mayıs ayında ani Terra kazasının meydana geldiği günler boyunca varlıklarını kilitlemişti. İlginç bir şekilde Binance kripto para borsası, müşterilerin koruma iddialarına rağmen Terra ağının en büyük destekçileri arasında yer alıyor.

Sonuç olarak, kripto para piyasasına olan genel güven, en iyi firmalar şüpheli faaliyetlere karıştıkça önemli ölçüde azaldı. 1 trilyon dolarlık pazar, geçtiğimiz yıl amansız saldırılar ve proje başarısızlıklarıyla karardı.

Düzenlemeler kripto para piyasasında yetersizdir ve sektöre akıl sağlığı getirmesi savunulmaktadır. Ayrıca, blok zinciri tasarımlarındaki kontrol eksikliği, sonuçta mali kayıplara yol açan sistem kusurlarına önemli ölçüde katkıda bulunmuştur.

Bu arada, Terra (LUNA) piyasa çöküşü, yatırımcıların kripto endüstrisine temkinli yaklaşmaları gerektiğinin büyük bir hatırlatıcısı olmaya devam edecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ