Japon merkezli holding Sony Corporation'ın bir parçası olan Sony Financial Ventures, token ihraç teknolojisi sağlayıcısı Securitize'a “altı haneli” bir yatırım yaptı.

Sony Financial Ventures, Token Teknoloji Firması Securitize’a

Japon merkezli holding Sony Corporation'ın bir parçası olan Sony Financial Ventures, token ihraç teknolojisi sağlayıcısı Securitize'a “altı haneli” bir yatırım yaptı.

Yatırım, Securitize’in 14 milyon dolarlık en son fonlama turunun bir uzantısı ve Japon devleri MUFG İnovasyon Ortakları ve Nomura Holdings’in katılımıyla gerçekleşti.

Kurucu CEO Carlos Domingo yaptığı açıklamada “Japonya dijital menkul kıymetler hakkındaki yeni yasasını onaylamaya hazırlanırken Securitize, ülkemizde bizi destekleyen birinci sınıf yatırımcılar listesine başka bir üst düzey kurumsal finansal ortak ekleyerek kendisini bu pazardaki lider şirket olarak konumlandırmaya devam ediyor” açıklamasında bulunuyor.

Japonya, Nisan 2020'de yürürlüğe girmesi beklenen kripto varlık yasasını değiştirmeye hazırlanıyor. Domingo, değişikliğin özellikle ülkenin Fonların Takas Edilmesi ve Finansal Araçlar ve Borsalar Kanunu (FIEA) ile ilgili olduğunu vurguluyor.

Domingo, “Bu menkul kıymet token teklifleri (STO'lar) açıklama gerekliliklerine tabi olacak ve STO'larla ilgilenen ihraççı veya aracılar, değiştirilen FIEA kapsamında kayıt gerekliliklerine tabi olacaktır” diyor.

Sony Financial Ventures'ın direktörü ve yönetim kurulu üyesi Junji Nakamura, Securitize'in "şaşırtıcı yeteneklere sahip yeni bir varlık sınıfı oluşturmak için blockchain teknolojisini ustalıkla kullandığını” vurguluyor.

 Securitize, Kasım ayında Japonya'nın SBI Yatırımından yedi haneli bir yatırım aldı. Genel olarak, firma bugüne kadar 30 milyon doların üzerinde finansman sağlamış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ