Popüler sosyal medya uygulaması Facebook bir Blokchain şirketi satın aldı.

Sosyal Medya Devi Facebook Blokchain Girişimini Satın Aldı

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook'un bir kripto para sektöründe yavaş yavaş yerini almaya başladı. Facebook'un geçtiğimiz aylarda bir kripto para projesi üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Şimdi ise bu iddiaların doğruluğu yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

Sosyal medya uygulaması Facebook, kripto para faliyetleri hakkında herhangi bir açıklama yapmasa da şirketin attığı adımlar bu iddiaları doğrular nitelikte. Facebook kripto para sektöründe emin adımlarla ilerlerken bir Blokchain şirketini satın aldığı da bildirildi. Facebook'un yaptmış olduğu bu satın alımın akıllı sözleşme geliştirmelerinde uzmanlaşmış bir Blockchain girişimi olduğu söyleniyor.

Finans haber kaynağı Cheddar tarafından yayımlanan ve anonim kaynaklara dayandırılan bu haberde milyonlarca kullanıcısı bulunan Facebook'un University College London araştırmacıları tarafından kurulan bir Blockchain şirketi olan Chainspace’i aldığını duyurdu.

Bunun yanı sıra Cheddar’ın ulaştığı bir Facebook yetkilisi, satın alımla alakalı bilgi vermedi. Yetkili,

''Diğer birçok şirket gibi Facebook da Blockchain teknolojisinin gücünden yararlanmanın yollarını araştırıyor. Bu yeni küçük ekip, birçok farklı uygulamayı araştırıyor. Paylaşacak başka bir şeyimiz yok.''

 dedi.

Chainspace’in ana sayfasında sayfayı ziyaret eden kullanıcıları karşılayan bir de yazı mevcut. Bu yazıda şu ifadeler yer alıyor:

Ekibin yeni yolda devam edeceğini duyurmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Chainspace kodu ve belgeleri açık kaynaklı kalmaya devam edecek ve daha önceden paylaşılan bütün akademik işler erişilebilir kalmaya devam edecek.

Cheddar’a göre Facebook Blockchain şirketlerini satın almaya devam edebilir. Sosyal ağ, Blockchain tabanlı ödeme platformu Algorand ile de görüşmeler yaptı. Ancak konuyu yakından takip eden kaynakların aktardıkları bilgiye göre bu görüşmeler başarısızlıkla sonuçlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ