2020 yılının Kasım ayında başlayan Cardano(ADA)’yı tarihinin en yüksek fiyat etiketi olan 3 dolar seviyesine taşımıştı

2020 yılının Kasım ayında başlayan Cardano(ADA)’yı tarihinin en yüksek fiyat etiketi olan 3 dolar seviyesine taşımıştı. Sonrasında bir düşüş meydana gelmiş ve fiyat 1 doların altına gerilemişti.

Son günlerde 2 dolar direncinin üzerine doğru yol alan Cardano(ADA) söylentilerle hareketini gerçekleştirmiş gibi duruyor. Söylentilere göre Cardona için bir token yakım potansiyelinin ihtimal dahilinde olduğu vurgulanıyor.

Haberlere karşılık olarak ADA topluluğundan ciddi bir tepki gelmiş durumda. Topluluk tepkilerinde haklı. Zira bu tür haberlerin herhangi bir gerçeklik payının bulunmadığı vurgulanıyor.

Böylesi söylentilerin en çok yatırımcıları etkilediği bir gerçek. Zira yatırımcılar söylentilerle hareket eden bir koini artık takip edip o koine yatırım yapmak istemiyor.

Diğer taraftan Cardano’da bir tür token yakma mekanizmasının uygulanmayacağı noktasında ADA topluluğunda bir görüş birliği var. Topluluk böyle bir sistemin kripto para birimine açık bir şekilde zarar vereceğini düşünüyor.

Cardano ekosistemi büyümesini sürdüğü için böyle bir mekanizmaya zaten ihtiyaç duymuyor. Ekosistemin sunduğu akıllı sözleşmeler kripto para alanındaki birçok projeyi cezbediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ