Koronavirüsün yayılmasından gelen haberlerin piyalarda oluşturduğu tedirginlikten bu yana, Bitcoin (BTC) geleneksel borsalar ile tuhaf bir korelasyona sahipti.

Koronavirüsün yayılmasından gelen haberlerin piyalarda oluşturduğu tedirginlikten bu yana, Bitcoin (BTC) geleneksel borsalar ile tuhaf bir korelasyona sahipti.

Santiment'teki ekibin yakın tarihli bir raporu, Bitcoin'in S&P 500 ile olan ilişkisinin 2 yılın en yüksek seviyesinde olduğunu gösteriyor.

Rapor, borsaya göre daha hızlı bir Kripto para toparlanması öngörmeye devam etti.


Geleneksel pazarlar, Kronavirüsün küresel ekonomik etkisi nedeniyle burun dalışı aldığından beri, Bitcoin yatırımcıları BTC ile Dow Jones Endüstriyel Ortalama (DJI) ve S&P 500 (SPX) 'un ana borsa endeksleri arasında tuhaf bir korelasyon fark ettiler.  Her üç varlık da aşağıdaki Tradingview ekran görüntüsünde görüldüğü gibi aşağı yönlü bir seyir izledi.

Bitcoin'in S&P 500 ile Son 2 Yılın En Yüksek İlişkisine Ship

Santiment'teki ekip kısa süre önce BTC'nin S&P 500 ile ilişkisinin 2 yılın en yüksek seviyesinde olduğunu kanıtlayan bir rapor yayınladı. Hem kripto hem de borsalar koroavirüsünün  etkisinden büyük bir darbe aldığında araştırma yapmaya ilham verdiler. Raporda ekip korelasyonu şu şekilde açıkladı:

Geçen hafta içinde, Bitcoin'in S&P 500 endeksi ile korelasyonu 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve şu anda 0.6 seviyesinde seyrediyor…

Ayrıca 0.6 değerini şu şekilde açıkladılar:

1 -> BTC ve S&P aynı şekilde hareket ediyor

0 -> BTC ve S&P birbirinden tamamen bağımsız hareket ediyor

-1 -> BTC ve S&P zıt yönlerde hareket ediyor

Bitcoin'in Geleneksel Pazarlardan Daha Hızlı Kurtarılacağı Tahmini

Raporun sonunda ekip, Bitcoin ve kripto borsalarından daha hızlı toparlanmayı önerdi. Kripto pazarının henüz geleneksel pazarların karmaşıklıklarıyla boğuşmayan yeni bir ekonomi türü olduğunu açıkladılar.

Kripto, saf, eşler arası bir şekilde dağıtılacak şekilde tasarlanmış dijital değerin üretimini kolaylaştıran yeni bir ekonomi türüdür. Bu ve ilişkili faktörler, geçmişte kripto pazarının hızlı bir şekilde toparlanmasına katkıda bulundu ve şüphesiz aynı şeyi tekrar yapacak.

 Madalyonun diğer tarafında, çok sayıda hareketli parça ile geleneksel pazarlar aşırı yüklü kalıyor. Wall Street makineleri kısmen dijitaldir (özellikle son yıllarda en fazla büyümeden sorumlu olan kısım), ancak büyük çoğunluğu doğada fiziksel olarak yer almakta.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ