Bu yazımızda sizlere SPACE ID (ID) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece ID Coin hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

SPACE ID (ID) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla Kripto Para ID Coin

Bu yazımızda sizlere SPACE ID (ID) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece ID Coin hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

SPACE ID (ID) Nedir?

SPACE ID, Web3 etki alanlarını keşfetmek, kaydetmek, ticaretini yapmak ve yönetmek için tek noktadan kimlik platformuyla evrensel bir ad hizmeti ağı kuruyor. Ayrıca, blok zincirlerindeki geliştiriciler için bir Web3 Adı SDK'sı ve API'si içeriyor ve herkesin kolayca bir Web3 kimliği oluşturması için çok zincirli bir ad hizmeti sağlıyor.

ID, SPACE ID ekosisteminin yerel tokeni olup aşağıdaki işlevlerde kullanılıyor:

Staking: SPACE ID alanı NFT piyasa yeri ticaret ücretlerinde indirimler ve SPACE ID'de Web3 alan kaydı indirimleri almak için ID tokenlarını stake edebiliyorsunuz.

Ödemeler: SPACE ID ekosisteminde ve Web3 Name SDK Entegrasyonu için bir ödeme aracı olarak kullanılıyor.

Yönetişim: Kullanıcılar SPACE ID DAO tekliflerine katılabilir.

SPACE ID, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşan bir altyapı oluşturuyor:

Tek Noktadan Web3 Etki Alanı ve Kimlik Platformu: SPACE ID tek noktadan Web3 etki alanı ve kimlik platformu, kullanıcıların etki alanlarını tüm yönleriyle tek bir yerden yönetmelerine olanak tanıyan yenilikçi bir altyapıdır.

Çok Zincirli İsim Hizmeti: SPACE ID'nin çoklu zincirli isim servisi, SPACE ID ekibi tarafından başlatılan ve başlatılacak olan yeni Üst Düzey Etki Alanlarını ("TLD'ler") ve ayrıca SPACE ID'ye katılan diğer alan sağlayıcıları içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Bu çığır açan çok zincirli ad hizmeti özelliği sunuyor.

Web3 Name SDK ve API: Herkes için tek bir SDK, tüm Web3 dApp'lerini desteklemek için her zaman SPACE ID'nin ana özelliklerinden biri olmuştur. Web3 ad hizmetlerinin entegrasyonunu büyük ölçüde basitleştiren, geliştiricilerin birden çok protokolle çalışma ihtiyacını ortadan kaldıran, zamandan tasarruf sağlayan ve uyumluluk sorunları riskini azaltan birleşik ve kolaylaştırılmış bir yaklaşım olacak şekilde tasarlanmıştır.

03 Mayıs 2023 itibariyle, toplam ID arzı 2.000.000.000 olup dolaşımdaki arz 305.000.000 ID’dir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ