Blockchain Capital ortağı Spencer Bogart, Bloomberg ile 2020'de Bitcoin için tahminleri hakkında konuşuyor.

Spencer Bogart Açıkladı:  Bitcoin 2020

Bogart, Bitcoin 2020’de dikey olacak diyor. Net bir BTC fiyatı vermese de yükselişin olacağına kesin gözüyle bakıyor.

Yatay Dönemin Sonu

2020'de Bogart’ın en çok beklediği kripto para birimi endüstrisi gelişimi unsuru, 'Dikey Yükseliş dönemini görmek.

Son birkaç yılda ICO'lar ve yatay rekabetin büyümesi egemen bir duruma işaret ediyor. İnsanlar, açık, halka açık, izinsiz blok zincirlerinin, 2014-2016'dan beri alandaki inovasyonun gerçek itici gücü olduğunu fark etti.

Bu gerçekleşmenin sonucu, hepsi Bitcoin’in 1.0’ına 3.0 veya 4.0 olmasını ümit eden birçok rakip blockchain platformunun lansmanıydı. Bunların çoğu şimdi piyasaya çıktı, ancak geliştiricilerin dikkatini çekmiyor.

Bitcoin Güç Kazanmaya Devam ediyor

Bunun yerine, yatırımcı ve geliştirici momentumu, Bitcoin ve Ethereum gibi halihazırda çalışan platformlarda binaya geri döndü.

Bu durum yakın zamanda, Ethereum ağının merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için ilk ekosistem olarak tacını geri kazandığını öne süren araştırmalarla daha da belirgin hale geldi. Bir yıl önce alana yeni başlayan EOS ve Tron gibi kripto paralar eski kralı gasp etmek üzereydi.

Bu nedenle, bu Dikey İnşaat dönemi, geliştiriciler bu protokollerin yığınını oluştururken, Bitcoin ve Ethereum ağlarının üzerine inşa edilmiş daha fazla kullanışlı uygulama görecek.

Libra’nın bu noktada nereye takıldığı sorulduğunda, Bogart bunun yatay rekabet döneminin bir kalıntısı olduğunu ileri sürüyor. Ancak, eğer herkes Bitcoin ve Ethereum ile rekabet etmek için bir platform oluşturabilseydi, o zaman Facebook gibi bir şirket olmaları gerektiğini vurguluyor.

Hatta Libra’nın, görünüşte Çin'in kripto Yuan'ına ev sahipliği yapan bir rakip olarak ABD yetkililerinden yeşil bir ışık alabileceğini öne sürüyor.

Bitcoin’in Dönemleri

Bogart ve Blockchain Capital'e göre, bu Bitcoin ve kripto para biriminin beşinci dönemi olacak. Önceki dönemler şu şekilde yer alıyor:

2009-2011: Bitcoin Çalışmıyor

2012 - 2013: Laleler ve Suçlular

2014-2016: Bitcoin Değil Blockchain

2017-2019: Yatay Yarışma

2020 ->: Dikey Yapı

Eğer doğruysa ve yatırımcı ve geliştirici dikkati Bitcoin ve Ethereum ağlarının geliştirilmesine ve üstüne dönerse bu durum, 2020 de fiyatın tampon getirilerinden biri olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ