Fantom ekosisteminde faaliyet gösteren merkezi olmayan borsa SpiritSwap, Multichain'deki (MULTI) bir hacklenme nedeniyle bir finansman kriziyle boğuşuyor.

SpiritSwap Multichain Hack

Fantom ekosisteminde faaliyet gösteren merkezi olmayan borsa SpiritSwap, Multichain'deki (MULTI) bir hacklenme nedeniyle bir finansman kriziyle boğuşuyor. Multichain'deki saldırı SpiritSwap'in fonlarını tüketti ve projenin yaklaşan bir kapanmadan önce operasyonları devralacak yeni bir ekip aramasına neden oldu.

SpiritSwap'in Finansman Sorunları Multichain Hack'i Tarafından Tetiklendi

Fantom (FTM) ekosistemi içinde faaliyet gösteren merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan SpiritSwap, Multichain'in (MULTI) hacklenmesinin ardından kendisini bir mali krizin eşiğinde buldu. Hack olayı SpiritSwap için, Multichain'den şüpheli para çıkışları ve Multichain CEO'sunun Çin'de tutuklanması gibi bir dizi aksiliği tetikledi.

Bir SpiritSwap yetkilisi tarafından Discord'da yapılan duyuruya göre, hack'in yankıları projeyi fonlardan mahrum bıraktı ve günlük operasyonları sürdürme yeteneğini tehlikeye attı. Yetkili, Multichain saldırısının doğrudan bir sonucu olarak SpiritSwap'in aktif olarak projenin kontrolünü üstlenecek yeni bir ekip aradığını açıkladı. Bununla birlikte, başarılı bir geçişin olmaması durumunda, resmi bildirim SpiritSwap'in 1 Eylül'e kadar otomatik olarak kapanmaya zorlanacağını belirtti.

Multichain Hack'in SpiritSwap Üzerindeki Etkisi

Multichain hack'inden kaynaklanan serpinti şiddetli oldu ve SpiritSwap'in yerel token'ı SPIRIT'in değerinde derin bir düşüşe yol açtı. Finansman krizine ilişkin haberlerin ardından SPIRIT %35'in üzerinde hızlı bir değer düşüşü yaşayarak 0,00126$'dan 0,000786$'a geriledi. Mevcut güncelleme itibariyle token 0,000791 dolardan işlem görüyor.

SpiritSwap yetkilisi kamuoyuna yaptığı açıklamada, projenin son iki yılda ayı piyasalarında gezinmekten ortaklıkları ve topluluk büyümesini teşvik etmeye kadar karşılaştığı zorlukları kabul etti. Bununla birlikte, Multichain saldırısı projenin mali durumuna ciddi bir darbe vurdu ve önemli operasyonları ve harcamaları sürdüremez hale getirdi.

SpiritSwap için Önümüzdeki Yol

SpiritSwap'in mali sıkıntıları, merkezi olmayan ekosistemdeki projelerin öngörülemeyen dış olaylara karşı savunmasızlığının altını çiziyor. Projenin yeni bir ekip kurma ve faaliyetlerini sürdürme çabaları, yolculuğunda çok önemli bir an olarak duruyor. Kripto topluluğunun yakından izlediği SpiritSwap'in kaderi, blok zinciri ortamının dinamik doğasının altını çizen devam eden riskleri ve zorlukları hatırlatıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ