Spotify, bir Web 3 koparma için zemin hazırlıyor.İki yeni iş ilanı, şirketin NFT'lere ve Web3'e yöneldiğini gösteriyor.

Spotify, bir Web 3 koparma için zemin hazırlıyor.İki yeni iş ilanı, şirketin NFT'lere ve Web3'e yöneldiğini gösteriyor. NFT'ler, sanatçılar ve koleksiyonerler arasında ilişkiler kurmada ve sanatçılara ek gelir sağlamada popüler hale geldi.

Eightcap'ta 300'den fazla Kripto türevi. 20x'e kadar kaldıraç ve ultra düşük ücretlerle herhangi bir piyasa koşulunda uzun veya kısa Kriptolar. Bugün ticarete başlayın!

Spotify, Akış Platformuna NFT Entegrasyonunu Ekleyecek

İsveçli akış devi Spotify, hizmetlerine blok zinciri ve NFT'leri eklemeye çalışıyor, bu da kazançları önemli bir destek alabilecek sanatçıların heyecanına çok benziyor.

Son iş ilanları, Spotify'ın, blok zinciri teknolojisi tarafından desteklenen merkezi olmayan bir internet biçimi için bir şemsiye terim olan Web 3.0 üzerinde çalışmak için bireyleri kafa avı yaptığını ortaya koyuyor.

Bir ilan, Web 3.0'a keşif amaçlı bir baskın olduğunu ve potansiyel mühendislerin “deneysel büyüme” kolektifine katıldığını ve “Web 3.0 aracılığıyla büyümeyi sağlamaktan” sorumlu olduğunu gösteriyor. Başka bir listeleme, bir yöneticinin "İnovasyon ve Pazar İstihbaratı" grubuna katılması içindir; burada Spotify, iddialı projelerin kapsamını düzgün bir şekilde ifade etmek için "içerik, yaratıcı, medya, web3 ve gelişen teknoloji endüstrilerinde" deneyimli bir birey arıyor.

Spotify, Meta CEO'su Mark Zuckerberg'in bu hafta başlarında Instagram'ın yakında platformuna NFT özellikleri ekleyeceğini duyurmasının ardından Web3 ve NFT'lere girişen büyük teknoloji şirketleri listesine katılıyor.

Bu ayın başlarında, eski eşler arası (P2P) dosya paylaşım platformu Limewire, TRON kurucusu tarafından satın alınmasının ardından rakibi BitTorrent'in ayak izlerini takip eden “daha olgun bir platform” olmayı hedefleyen bir NFT pazarı olarak geri döneceğini duyurdu.

Ticareti yapılan NFT'lerin toplam hacmi, 2022'de yavaşlama işaretleri göstererek, kripto endüstrisi uzmanlarını, dijital albümlerin satışı veya canlı etkinliklerde özel avantajlar verilmesi yoluyla, müziği NFT'ler için bir sonraki kazançlı araç olarak belirlemeye sevk etti.

Sanatçılar Gelir Elde Etmek İçin Mücadele Ederken NFT'ler Popüler Hale Geliyor

Blockchain müzik platformları Royal ve Katalog, müzisyenlerin çalışmalarının NFT'lerini satmaya başladı ve NFT'leri, bir şarkının her akışında sanatçılara düşük telif ücreti ödeyen akış hizmetlerinden daha kazançlı bir gelir akışı olarak lanse etti.

DJ ve yapımcı 3LAU tarafından başlatılan Royal, müzisyenlerin şarkılarındaki telif sahipliğini koleksiyonculara satmalarına ve koleksiyonculara ayrıcalıklara erişmelerine olanak tanır. Telif hakları hem koleksiyoncular hem de sanatçılar tarafından kazanılır. Katalog, sanatçıların platformlarına ücretsiz olarak müzik yüklemelerine ve birincil satışlarda %100 komisyon almalarına olanak tanır.

Amerikan Rock grubu Kings of Leon ve Kanadalı müzisyen, şarkıcı ve söz yazarı Grimes müziklerinin NFT'lerini yayınlarken, büyük şirketler Warner ve Universal Music Group, Yuga Labs'in Bored Ape Yacht üyelerinden oluşan sanal bir grup da dahil olmak üzere NFT projeleriyle anlaşmalar imzaladı. Kulüp koleksiyonu.

Spotify ve Diem Ortaklığı

Spotify, Facebook'un şu anda feshedilmiş kripto para birimi projesi Diem'de erken bir ortak olarak, daha önce kripto havuzuna parmak basmıştı. Amaç, sanatçıların banka hesaplarına erişimi olmadığı durumlarda bile sanatçılara doğrudan ödeme yapmak için blok zinciri ve kripto para birimini kullanmaktı.

Spotify'ın o zamanki CEO'su, Diem ile olan ortaklıklarının, farklı kıtalardaki sanatçılar ve kullanıcılar arasında bağlantılar oluşturmak için fırsatlar yaratabileceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ