Twitter'ın eski CEO'su ve önde gelen Bitcoin boğası Jack Dorsey, BTC gelişmelerini desteklemek için başka bir girişimi duyurdu.

Twitter'ın eski CEO'su ve önde gelen Bitcoin boğası Jack Dorsey, BTC gelişmelerini desteklemek için başka bir girişimi duyurdu.

Square CEO'su Jack Dorsey, BTC geliştiricilerine yasal savunma sağlamak için yeni bir fon başlatarak Bitcoin ile ilgili yeni çabalar üzerinde çalışmaya devam ediyor. “Bitcoin Yasal Savunma Fonu” olarak adlandırılan ilk faaliyeti, devam eden Lale Ticareti davasına yardımcı olmak olacak. BTC geliştiricilerine gönderilen bir e-postada Dorsey, yeni fonu “yazılım geliştiricilerini aktif olarak Bitcoin ve Lightning Network, Bitcoin gizlilik protokolleri ve benzerleri gibi ilgili projeleri geliştirmekten caydıran yasal sıkıntıları en aza indirmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir varlık” olarak tanımladı.

Fon, Geliştiricileri Davalardan Korumayı Amaçlıyor

Duyuru, Bitcoin topluluğunun, bireysel sanıkları yasal desteğin yokluğunda teslim olmaya iten, artan sayıda “çok cepheli dava ve devam eden tehditler” gördüğü için geldi. Fonun ana amacı “geliştiricileri Bitcoin ekosistemindeki faaliyetleriyle ilgili davalardan korumak”. Buna “savunma avukatı bulma ve tutma, dava stratejisi geliştirme ve yasal faturaları ödeme” dahildir. Bitcoin Yasal Savunma Fonu'nun, yardım aramaya karar verirlerse geliştiriciler için tamamen ücretsiz ve gönüllü olacağını belirtmekte fayda var.

Kurul, Dorsey, Akademik Martin White ve Chaincode Labs Kurucu Ortağı Alex Morcos'tan Oluşacak

Fonun, birlikte çalıştığı davaları ve sanıkları seçmekten sorumlu Jack Dorsey, akademisyen Martin White ve Chaincode Labs kurucu ortağı Alex Morcos'tan oluşan bir kurulu olacak. İlk davasını çoktan seçti, çünkü “güvenlik görevinin ihlal edildiğini iddia eden bazı geliştiricilere karşı Lale Ticareti davasının mevcut savunmasının koordinasyonunu üstlenecek ve dış danışman için finansman kaynağı sağlayacak”. Kendi kendini Satoshi Nakamoto ilan eden Craig Wright, 4 milyar doların üzerinde BTC kaybetmesine neden olduğu iddia edilen bir hack yüzünden çok sayıda Bitcoin geliştiricisine dava açmaya karar verdiğinden, Tulip davası kripto alanında kötü bir şöhrete sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ