Square’in Cash Uygulaması, genellikle gelecekteki hükümet teşvik ödemelerini mobil ödeme uygulamasına yönlendirmek için vergi beyannamesi vermeyen ABD vatandaşlarına ve sakinlerine izin veriyor.

Square’in Cash Uygulaması Koronavirüs Yardım Ödemelerini Destekliyor

Square’in Cash Uygulaması, genellikle gelecekteki hükümet teşvik ödemelerini mobil ödeme uygulamasına yönlendirmek için vergi beyannamesi vermeyen ABD vatandaşlarına ve sakinlerine izin veriyor.

Hareket, şirketin ABD Hazinesini teşvik fonlarını ABD nüfusunun bölümlerine dağıtmasına izin vermeye ikna edememesinden sonra geliyor.

Cash App kullanıcıları, uygulamaya teşvik ödemeleri isteyebilir

Dahili Gelir Hizmeti (IRS) 10 Nisan'da vergi beyannamesi vermeyen vatandaşlara teşvik fonlarının dağıtımını yeşil ışıklandırdıktan sonra Square kullanıcıları, Coronavirus Yardım ve Ekonomik Güvenlik (CARES) Yasası kapsamında yapılan ödemeleri kabul ederek doğrudan Cash Uygulaması bakiyesine aktarabiliyor.

Square'in web sitesindeki bir yayın, uygulamanın "teşvik ödemenizi doğrudan Cash Uygulamasını bakiyenize yatırmak için kullanabileceğiniz yönlendirme ve hesap numaralarını" sağlayacağını açıklar.

Aynı gün Square, vergi ödemeyen kullanıcıların IRS'den Cash App hesaplarına ödeme talep etmelerini kolaylaştırmak için çevrimiçi bir portal başlattı. Benzer bir portal, vergi mükelleflerinin ödemenin Cash Uygulaması bakiyesinde yapılmasını talep etmelerini sağlamak için 17 Nisan'da yayınlanacaktır.

Mart ayı sonunda, Cash App ve diğer dijital ödeme platformunu temsil eden yöneticiler Venmo, önlem paketini ödemede nasıl yardımcı olabileceklerini tartışmak için ABD Hazinesine katıldı.

Cash App raporları Mart ayında Bitcoin katılımını artırdı

Küresel ekonomik krizin ortasında Square, Cash App'inde Bitcoin (BTC) ile ilişkide bir artış olduğunu fark etti.

21 Mart'taki yatırımcı çağrısı sırasında Square CFO Amrita Ahuja, “son piyasa ilgisi ve oynaklığı” nedeniyle “Bitcoin'e yatırım yapan kısmi hisse senedinin benimsenmesi ve katılımının son haftalarda hızlandığını” belirtti.

 BTC giderek artan bir şekilde Square’in gelirlerinin temel taşı haline geliyor ve Şubat ayı sonlarında yayınlanan bir hissedar mektubu 2019 yılının ikinci çeyreğinde gelirinin yarısının Cash App’in Bitcoin hizmetlerinden geldiğini açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ