Jack Dorsey'in sahip olduğu ödeme şirketi, bu yılın ilk çeyreğinde Bitcoin satış hacminin yıllık %1.000 arttığını açıkladı.

Square

Jack Dorsey'in sahip olduğu ödeme şirketi, bu yılın ilk çeyreğinde Bitcoin satış hacminin yıllık %1.000 arttığını açıkladı.

Ödeme firması Square, Bitcoin talebinin artmasıyla desteklenen, Perşembe günü analist tahminlerini aşan ilk çeyrek kazançlarını bildirdi. Ödeme şirketi, bir hissedar mektubunda, Bitcoin'den elde edilen üç aylık gelirin bir yıl önce 306 milyon dolardan on bir kat artarak 3,5 milyar dolara yükseldiğini açıkladı. Ancak bu işlemlerden elde edilen brüt kâr yalnızca 75 milyon dolar veya Bitcoin gelirinin yaklaşık %2'si idi ve Square'in satışlardan elde ettiği ücret artışını oluşturuyordu.

Dijital ödemeler firmasının üç aylık satışları 5,06 milyar dolara ulaştı

Kripto ödeme firmasının toplam üç aylık satışları 5.06 milyar dolar olarak geldi ve analist tahminlerini 3.37 milyar dolar olarak geride bıraktı.  2021 birinci çeyrek için net gelir 39 milyon dolar veya hisse başına 8 sent oldu. Brüt kar, bir önceki yıla göre % 79 artarak iki katından fazla artarak 964 milyon dolara ulaştı. Square, 170 milyon dolarlık ek yatırımla Şubat ayında artırılmış bir Bitcoin hissesini açıkladı. Bu, toplam nakit, nakit benzerleri ve satılabilir menkul kıymetlerinin yaklaşık % 5'ini oluşturuyordu. Bu yatırımla Square, ortalama 51.235,68 $ fiyatla ek 3.318 Bitcoin satın aldı. Jack Dorsey liderliğindeki firma Ekim 2020'de 50 milyon dolara 4.709 Bitcoin satın aldı ve şu anda yaklaşık 263 milyon dolar değerinde.

Square şu anda 448 milyon dolar değerinde Bitcoin barındırıyor

Bitcointreasuries.org'a göre Square şu anda 8.027 Bitcoin tutuyor ve değeri yaklaşık 448 milyon dolar. Bu, onu MicroStrategy ve Tesla'dan sonra önde gelen kripto para biriminin halka açık en büyük üçüncü sahibi yapıyor.CEO Jack Dorsey bir kazanç görüşmesi sırasında "Bitcoin'i internetin yerel bir para birimine sahip olma potansiyeli olarak görüyoruz ve bunu elimizden geldiğince ilerletmek istiyoruz. Odak noktamız, Bitcoin'in yerel para birimi olmasını sağlamak. İşimiz için bir sürü sürtüşmeyi ortadan kaldırıyor ve dünya çapında ekonomik güçlendirme için daha fazla fırsat yarattığına tamamen inanıyoruz" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ