St. Kitts ve Nevis: Kripto sahipleri artık bir vergi cennetine pasaport almak için 'elektronik altın' kullanabilirler.

St. Kitts ve Nevis: Kripto sahipleri artık bir vergi cennetine pasaport almak için 'elektronik altın' kullanabilirler. Ve pasaportu almak için orada yaşamak zorunda bile değilsin.  Saint Kitts ve Nevis, Karayipler'de bir ada ülkesidir. Batı Yarımküre'deki en küçük egemen devlettir. Ada, Kraliçe ve devlet başkanı olarak II. Elizabeth ile birlikte Commonwealth krallığının bir parçasıdır.

Bu iki adalı millet, sıcak ve misafirperver insanlarıyla tanınır. Çarpıcı kumsalları ve güzel dağları vardır ve yerel kültür tamamen 'sınırlamak' üzerine kuruludur.

Birkaç iyi korunmuş şeker tarlası artık lüks oteller. Dünyanın güzel bir parçası.Ancak kripto sahipleri için ilginç olan kısım burada.

St. Kitts ve Nevis, yatırım yoluyla vatandaşlık programına sahiptir. Bu, 1980'lerin derinliklerinden bu yana oldukça uzun bir süredir kurulmuştur. Yatırımcılar, 150.000 dolarlık bir yatırım karşılığında St. Kittian pasaportu alabilirler. Ama şimdi, aniden, yatırım yapmak için 3.89 BTC'niz varsa, bir pasaport sizinki kadar iyidir. Suçlu olmadığın sürece.

St. Kitts ve Nevis: Kripto Yaşam

Kripto iyi yaşam burada bitmiyor. Yeni pasaportunuzu aldığınızda, St. Kitts ve Nevis'te kripto kazançlarının vergilendirilmediğini bilmek sizi mutlu edecektir. Batı Hint Adaları'ndaki küçük ülke, kripto para birimleri de dahil olmak üzere hiçbir şeye sermaye kazancı vergisi uygulamıyor. Yerel bankalar kripto yatırımcılarıyla mutlu bir şekilde çalışıyor. İkiz ada ulusunun ülke genelinde yerleştirilmiş Bitcoin ATM'leri var.

Savory & Partners, insanların yatırım yoluyla vatandaşlık almalarına yardımcı olan, birden fazla hükümet için akredite bir temsilcidir. Kripto para birimlerinin belirli bir hükümet veya düzenleme tarafından zincirlenebileceğini söylüyorlar. “Örneğin ABD'de kripto para yatırımcıları kripto varlıklarıyla uğraşmakta zorlanabilir. ABD İç Gelir Servisi (IRS) 10.000 doları aşan kripto para satışlarından elde edilen kâr üzerinden sermaye kazançlarını vergilendirirken, Amerikalılar bazı yeni madeni para tekliflerinin dışında tutuluyor. Ama bu sadece başlangıç. Diyelim ki bir kripto yatırımcısı yaklaşık 68.000 dolar değerinde Bitcoin satıyor. Bu toplamın 58.000 dolarlık şaşırtıcı bir kısmı, sermaye kazançları vergisinden sorumlu olacaktır.”

Savory ve Partners, Biden hükümetinin şu anda vergi reformu üzerinde çalıştığını söylüyor. “Sermaye kazancı vergisini %20'den %39.6'ya çıkaracak. Bu reform, kripto para yatırımcısının kar marjını tamamen yıkmasa bile istikrarsızlaştırabilir.”

St. Kitts ve Nevis ve Ünlü Pasaport Sahipleri

Roger Keith Ver kripto alanında ünlü bir figür. Bitcoin'de erken bir yatırımcıydı ve "Bitcoin Jesus" olarak anılıyor. Savory ve Partners, Roger Ver'in dalıp gittiğini ve ABD pasaportundan vazgeçerek bir St. Kitts ve Nevis pasaportu aldığını söylüyor. Şimdi Karayipler'de hayatı dolu dolu yaşıyor. “Kripto para, insanlara belirli bir derecede finansal özgürlük veriyor, ancak tüm potansiyeli, St. Kitts ve Nevis gibi kripto dostu, vergi açısından avantajlı bir ülkenin vatandaşlığını alarak açığa çıkıyor. St. Kitts ve Nevis'in yatırım yoluyla vatandaşlık programı, uzun zamandır yüksek net değerli bireyler için daha fazla küresel hareketlilik, gelişmiş finansal özgürlük ve siyasi ve ekonomik istikrarsızlığı azaltmak için sağlam bir plan elde etmek için bir yol olmuştur.

“Birden fazla uyruğu olanlar, tek uyruklulardan daha fazla seyahat, ekonomik ve siyasi özgürlüğe sahiptir. Bu egemenlik, tıpkı kripto para biriminin merkezi finansın prangalarını yok ettiği gibi, tamamen farklı bir yaşam tarzına nefes veriyor. Bu nedenle, her iki girişimin de el ele gitmesi mantıklıdır.”

Özgürlük

Şu anda egemenlik ve özgürlük etrafında pek çok düşünce var. Bireysellik, kimlik ve kripto para birimi, bu düşüncelerin merkezinde yer aldı. Blockchain teknolojisi geliştikçe, toplam özgürlüğün cazibesi sizi çağırıyor.

Savoy ve Partners, “Kripto para birimi gerçekten merkezi olmayan bir yapıya sahip ve sahiplerine serbest dolaşım özgürlüğü veriyor. Ancak fiziksel özgürlük açısından benzer avantajlar sağlayan bir girişim daha var; yatırım yoluyla vatandaşlık Hem kripto para biriminin hem de yatırım yoluyla vatandaşlığın kesişme noktası açıktır – özgürlük. Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programlarını kripto para birimiyle birleştirmek, bir kişinin servetiyle birlikte dünyayı dolaşmasına izin vererek özgürlük derecesini yükseltir.”

Bu bölgedeki diğer ülkeler kripto para meraklıları için vergi cennetidir. Mutlu tropik ada!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ