Kripto para piyasalarındaki girişimcilerin gözü ve kulağı ABD’den gelecek regülasyon haberlerine kilitlendi.

Kripto para piyasalarındaki girişimcilerin gözü ve kulağı ABD’den gelecek regülasyon haberlerine kilitlendi. ABD merkezli regülasyon kararları Bitcoin ve kripto paraların fiyatları üzerinde doğrudan etkili olacak. Zira kripto para piyasalarına yönelik talebin yaklaşık 1/3 oranının ABD merkezli olduğu tahmin ediliyor. 

Stabil Coin’ler Topun Ağzında!

ABD merkezli regülasyonlar şu şekilde karşımıza çıkabilir:

  • Yeni vergiler ve ek vergiler.
  • Kripto para borsalarını ilgilendiren katı standartlar
  • Kripto para şirketlerini ilgilendiren katı standartlar
  • Stabil Coin’leri ilgilendiren katı standartlar

Yukarıdaki maddeleri arttırmak mümkün. Ancak regülasyonların ardından bazı kripto para borsaları ve bazı kripto paraların ABD’deki ticareti ve operasyonları yasaklanabilir. Bu yasağın ardından siz değerli okuyucularımızın takdir edeceği üzere ilgili kripto para fiyatlarında ciddi değer kayıpları yaşanabilir. Bu değer kayıpları piyasanın genelinde de bir türbülans oluşturabilir.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

ABD 'li senatörler Stabil Coin’lerin regülasyonu konusunda acele edilmesi için Senato’ya baskıda bulunuyor. Regülasyonlarda önceliğin Stabil Coin’ler olması gerektiğini vurguluyorlar.

Stabil Coin’ler değerini dolar veya başka fiat para birimlerine birebir sabitlemiş kripto paralardır. Stabil Coin’ler içerisinde en yüksek piyasa değerine sahip olan Coin ise Tether (USDT)!

Yazının kaleme alındığı saatte Tether, 68.3 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile en büyük 5’inci kripto para. İşlem hacmi konusunda Tether en çok kullanılan kripto para.

Tether’in teorikte 68.3 milyar adetlik USDT karşılığında 68.3 milyar doları karşılık olarak ayırması gerekiyor. Ancak bu karşılığın ayırılıp ayrılmadığı konusu ise oldukça tartışmalı. Eğer Tether böyle bir karşılık ayırmadı ise olası bir likidite krizinde Tether, çekim taleplerini karşılayamaya bilir.

https://cryptopotato.com/u-s-treasury-targets-stablecoins-in-latest-regulatory-risk-assessment/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ