Jeremy Fox-Geen, piyasadaki koşullar ne olursa olsun listelemenin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Stabilcoin Sağlayıcısı Circle

Jeremy Fox-Geen, piyasadaki koşullar ne olursa olsun listelemenin devam edeceğini de sözlerine ekledi. Circle'ın SPAC anlaşması, listeleme sürecinin halka açık olmasının nedenidir.

TerraUSD stabilcoin'i de dahil olmak üzere Terra ağının çöküşünden sonra, birçok kişi diğer stabilcoinlerin, özellikle USDC'nin de çökebileceğinden korkuyor. Bununla birlikte, USDC ihraççısı Circle'ın Finans Direktörü (CFO) Jeremy Fox-Geen, bu tür iddiaları çürütmek için çıktı. Fox-Geen, popüler bir podcast ile röportaj yaptı ve ikinci en büyük stablecoin'in operasyonları hakkında bilgi paylaştı.

Geçen Cuma, Circle, USDC stablecoin'ini destekleyen tüm varlıkların ayrıntılı bir dökümünü sağladı. Şirket ilk kez bu tür ayrıntıları kamuya açıklayacak. Kırılıma göre USDC rezervi nakit ve 3 aylık ABD hazine bonoları ile destekleniyor. Analiz ayrıca şirketin bu destekli varlıkları kullanmadan faaliyet gösterdiğini ortaya koydu.

Rapor, USDC'nin 30 Haziran itibariyle toplam arz dolaşımının 55.57 milyar token olduğunu gösteriyor. Ayrıca, 55.7 milyar dolar değerinde rezerv varlık belirteci destekliyor. 55,7 milyar doların 42.1 milyar doları hazine bonolarında. Kalan miktar, ABD'deki çeşitli düzenlenmiş finansal kurumlarda nakit olarak tutulmaktadır.

Bu tür finansal kuruluşlar arasında Silicon Valley Bank, Silvergate Bank ve Bank Of New York Mellon bulunmaktadır. Circle'ın bu dökümü, şirketin CEO'su Jeremy Allaire'nin USDC'nin TerraUSD gibi çökeceğine dair söylentileri çürüttükten bir hafta sonra yayınladığını belirtmekte fayda var.

Allaire, Boston merkezli şirketin tarihinin en güçlü finansal pozisyonuna sahip olduğunu iddia etti. Fox-Geen, Allaire'nin iddialarını doğruladı. Circle'ın ülkedeki en iyi Fintech firmaları ile aynı yaygın olarak güvenilen ABD finansal düzenlemeleri kapsamında faaliyet gösterdiğini de sözlerine ekledi. Bu fintech firmaları arasında elmanın elma ödemesi, PayPal'ın Venmo'su ve blok'un nakit uygulaması bulunur.

Terra Çarpışma Karşılaştırması

Circle'ın rezerv sahiplerinin bazılarının Circle'dan aldıkları teşviklerden yeni USDC tokenleri bastığına dair söylentiler var. Böylece Circle'a para kaybettirmek. CFO verdiği yanıtta, bu tür söylentilerin spekülatif ve yanlış olduğunu söyledi. FUD  Korku, Belirsizlik ve Şüphe yaratmak içindir.

Ayrıca, bu anlatıyı zorlayanların ne söyledikleri hakkında sıfır bilgiye sahip olduklarını söyledi. Circle, fiat para birimini tutmak için bankalara herhangi bir ödeme yapmıyor. Tüm banka işlemleri gibi, Circle'ın bankada tutulan fiat para birimiyle iş yaparken elde ettiği kazançlardan Circle faizini ödeyen bankadır.

Ayrıca, Circle'ın bankayla yaptığı anlaşma bankaya belirli bir miktar ödemeyi içeriyor olsa bile, şirketin SEC dosyalarına böyle bir düzenlemeyi dahil edeceğini söyledi. Bu nedenle, dosyalamalara SEC web sitesinde ücretsiz olarak erişilebildiğinden, herhangi biri bilgileri keşfedebilirdi. Fox-Geen daha da ileri gitti ve orada olmadığını çünkü böyle bir şeyin hiç var olmadığını söyledi.

Ancak son olaylar ve kripto piyasasındaki mevcut koşullar ışığında birçok insanın korkusunu anladığını itiraf etti. Korkunun, bu kripto kışından etkilenen birçok şirketin işlemleri için USDC kullanması olduğunu söyledi.

Circle'ın CFO'su, Circle'ın yakın zamanda tasfiye edilen herhangi bir kripto şirketine  Three Arrows Capital, Celsius Network ve Voyager Digital  maruz kalmadığını da açıkladı. “Yasaya göre, Circle rezervlerini belirli finansal araçlarda tutabilir.”

Circle'ın Herkese Açık Girişi

Geçen yıl Circle, concord satın alma şirketi ile bir SPAC anlaşmasına vardı. Bu nedenle Fox-Geen, Circle'ın bir sonraki çeyreğin sonundan önce halka açık olarak listelenmesi gerektiğini söyledi. Listeleme sürecinin o zamana kadar tamamlanmasını beklediğini söyledi. Circle'ın s-4 dosyası, SEC ile yorum ve inceleme aşamasına geldi.

SEC, dosyalamadaki en son değişikliği 17 Temmuz'da yayınladı. Fox-Geen, Circle'ın listeleme sürecinin halka açık olduğunu çünkü SPAC anlaşmasıyla listelenmek üzere olduğunu açıkladı. Aksi takdirde, süreç özel olurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ