Küresel hisse senedi ve emtia fiyatlarındaki mevcut belirsizlik kripto para piyasalarına yansımaktadır. Sallanan fiyatlar ve stablecoinlere yönelen sermaye, yatırımcı kararsızlığının belirtilerini gösteriyor.

Stablecoinler Kripto Traderlarının Can Simidi mi?

Küresel hisse senedi ve emtia fiyatlarındaki mevcut belirsizlik kripto para piyasalarına yansımaktadır. Sallanan fiyatlar ve stablecoinlere yönelen sermaye, yatırımcı kararsızlığının belirtilerini gösteriyor.

Tüm stabilcoinlerin toplam piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek değeri olan 7 milyar doların üzerine çıktı. Piyasa sermayesinin büyümesi, birçok trader'ın Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinde pozisyonlardan çıkmış olabileceğini, ancak henüz sektörle henüz tamamlanmadığını gösteriyor.

Stablecoin Piyasası Ekonomik Erime Sırasında Sürekli Büyüme Gösterdi

Son birkaç hafta ne ticaret yaparsanız yapın bir roller coaster oldu. Küresel borsalar, emtialar, altın ve hatta Bitcoin, koronavirüs pandemisinin ekonomik etkisi kendini göstermeye başladığında önemli hareketler gerçekleştirdi.

Kaosun ortasında istikrarlı bir büyüme gören pazarlardan biri stablecoinler. USDT, USDC ve TUSD gibi istikrarlı paralar, sabit bir değeri korumak için tasarlanmış dijital para birimleridir. Kripto para birimi endüstrisi açısından nispeten modern bir yenilik, tüccarların Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi sıkça değişken varlıklardaki pozisyonlardan göreceli istikrara çıkmaları için bir araç olarak çabucak kullanıldığını gördüler.

Tüm stabilcoinlerin piyasa değeri, varlıkları üzerinde sürekli olarak büyümektedir. 2017'nin sonlarında piyasa sadece 1 milyar dolar değerinde idi. 2018'in ortasına kadar 3 milyar dolardan fazla büyümüştü. Bu yılın Ocak ayı sonunda kripto para birimi kenarlarında yaklaşık 6 milyar dolar oturuyordu.

O zamandan beri, stablecoinlere taşınan para miktarı önemli ölçüde arttı. Koronavirüsün yayılmasındaki panik son haftalarda küresel piyasaları ele geçirdiğinden, daha fazla tüccar istikrarlı paralar lehine kripto para birimi pozisyonlarından çıkıyor.

Kripto para birimi analiz firması Bloqport'un (@Bloqport) aşağıdaki tweet'te belirttiği gibi, stabilcoin pazarının dolar değeri sadece son bir ayda 1,5 milyar dolar arttı. Bloqport, bu sermayenin Bitcoin gibi ani bir şekilde hareket etmesinin daha da yukarı doğru ilham verebileceğine neden oluyor.

 Stablecoinlere sığınanları tekrar piyasaya sürmek için ne yapması gerektiği hala görülüyor. Bitcoin ve diğer kripto para piyasalarındaki son düşüşler, varlık tarihindeki en şiddetli düşüşler arasındaydı. Şimdilik, piyasa “aşırı korku” durumunda kalıyor. Bununla birlikte, bu trader'ların USDT ve diğer stablecoinler lehine park etme kararı muhtemelen gelecek niyetlerini anlatıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ