Merkezi borsalar - Kraken, Binance ve Coinbase - tam stake edilen Ethereum coin çekme işlemlerinin yaklaşık %88'inden sorumlu durumdalar.

Stake Edilmiş Ethereum’ların Çekilmesinde Önemli Pay Kime Ait?

Merkezi borsalar - Kraken, Binance ve Coinbase - tam stake edilen Ethereum coin çekme işlemlerinin yaklaşık %88'inden sorumlu durumdalar.

Bu borsalar şu anda Amerika Birleşik Devletleri'nde çeşitli seviyelerde düzenleyici incelemelerle mücadele ediyor.

Stake edilmiş Ethereum mevduatları şu anda 18.85 milyon gibi rekor bir seviyede bulunuyor.

21 Shares Research tarafından derlenen verilere göre, merkezi borsalar - Kraken, Binance ve Coinbase - Beacon Chain'deki tam stake edilmiş Ethereum çekimlerinin yaklaşık %90'ından sorumlu durumdalar.

21Co'da bir Araştırma Analisti olan Tom Wan, bu borsaların 877.000'den fazla ETH'nin çekilmesinden sorumlu olduğunu belirtti. Bu rakam tamamen kaldırılan tüm ETH'nin %87,5'ine tekabül ediyor.

Borsaları Koin Çekmeye Zorlayan Düzenleyici Mücadeleler

Bu merkezi borsalar, ETH'nin tamamının çekilmesini sağladı ve doğrulayıcı çıkışları, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşadıkları düzenleyici sarsıntı göz önüne alındığında şaşırtıcı değil.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), stake edilen ETH hizmetini kaydetmediği için Kraken'e 30 milyon dolar para cezası verdi. Bu nedenle borsa, ABD'li müşterileri için coin çekme işlemlerini derhal işleme koyduğunu söyledi.

Bu arada Coinbase, staking hizmeti de dahil olmak üzere bazı ürün teklifleri hakkında düzenleyiciden bir Wells Bildirimi aldı. Borsa karşı koyma sözü vermiş olsa da, bazı doğrulayıcıların tamamen çıkışı sorumluluğu sınırlamanın bir yolu olabilir.

Binance, SEC'in yetkisine tabi olmasa da, borsa da Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'ndan (CFTC) açılan bir dava ile düzenleyici savaşlardan payına düşen payıyla karşı karşıya.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ